اخبار مسافرت – آخرین و جدیدترین خبر های مسافرت

اگر با ماشین مسافرت می کنید حتما وسایل لازم برای ماندن در طبیعت را به همراه داشته باشید. دعایی که تحت عنوان اذن دخول وارد شده است، و زائران معمولا آن را هنگام نزدیک شدن به ضریح پیامبر (صلی الله علیه وآله) و امامان (علیهم السلام) می خوانند، گواهی دیگر بر این حقیقت است که ایشان زنده اند، سخن ما را می شنوند و بر اجابت حاجات ما توانایی دارند. امام سجاد (علیه السلام) از پدر بزرگوارش، حضرت حسین بن علی (علیه السلام) نقل کرده اند که ایشان از جد خود، رسول الله پرسیدند: پاداش کسی که شما را زیارت کند، چیست؟ رسول خدا در حیات و ممات، امام و پیشوای ما است. کسی که مرا پس از مرگ زیارت کند، گویا مرا در حال حیات زیارت کرده است. شیخ مفید (رحمة الله) در کتاب ارشاد چنین روایت کرده است: پس از تجهیز بدن مطهر پیامبر (صلی الله علیه وآله) به دست حضرت علی (علیه السلام)، مردم مدینه درباره این که بدن مطهر را کجا به خاک سپارند و چه کسی باید بر او نماز گزارد، به گفت و گو پرداختند. پس برای اینکه درصورت بروز حادثه و خسارت بتوانند هزینههای مسافر را مطابق با تعهدات بیمهنامه پوشش بدهند، باید از شرکتهای کمکرسان بهعنوان واسطه کمک بگیرند.

این نکته را نیز باید از یاد برد که زیارت قبور صالحان، اولیا، شهدا و به خصوص، حضرات معصومین (علیهم السلام) از شایسته ترین و مؤثرترین سفرهای عبادی است که بر هر مسلمانی است که برای کسب این توفیق بکوشد و خویش را از این چشمه فیاض و جوشان، سیراب کند تشنه و محروم نگرداند. آری، توسل و امید به شفاعت نمی تواند از توبه و عمل صالح جدا باشد؛ یعنی نخست باید به خدا رو آورد، آن گاه پیامبر (صلی الله علیه وآله) و امامان (علیهم السلام) را واسطه قرار داد. هیچ پیامبری را نفرستادیم مگر آن که باید فرمان برده شود به اذن خداوند. بدانید که خداوند، هیچ پیامبری را قبض روح نمی کند، مگر آن که مکان قبض را قبر او قرار می دهد. روایاتی به همین مضمون و شبیه به آن چه گفته شد، در جلد دوم اصول کافی آمده است که مطالعه آن ها اهمیت این سنت پسندیده را آشکارتر می سازد. شبیه به همین خطاب نیز در سوره مبارکه بقره آمده است.

این دو خطاب، در ظاهر، مخصوص شهیدان است؛ اما به دلیل آیه ای دیگر در سوره نساء – که باز خواهیم گفت – در این برخورداری و تنعم، انبیا و صالحان و صدیقین، با شهیدان راه حقیقت و فضیلت، همراه و هم سفره اند. آیات دیگری نیز وجود دارد که مانند آیه یاد شده، توسل به پیامبر (صلی الله علیه وآله) و شفاعت خواهی از ایشان را تحسین و تأیید می کند. ضمنا نمی توان مفهوم و دلالت این آیات، و از جمله، آیه مزبور را به زمان حیات پیامبر (صلی الله علیه وآله) اختصاص داد؛ زیرا همان گونه که پیش تر آمد، از قرآن چنین بر می آید که اولیای خداوند، به ویژه پیامبران و امامان (علیهم السلام)، در عالم برزخ، زنده، شاهد و گواهند. اعتقاد به این که پیامبر (صلی الله علیه وآله) و جانشینان بر حق او، یعنی امامان (علیهم السلام) شاهد و گواه بر اعمال روزانه ما هستند، عاملی است که انسان مؤمن را از گناه باز می دارد و او را به خویشتن داری می خواند. در برخی از این روایات، می خوانیم که نزدیک ترین خیر، صله رحم است. و رسول گرامی اسلام در سفارشی بلیغ و رسا فرمودند: به همه افراد امتم، به حاضر و غایب آنان، حتی آنان که در رحم مادر و پشت پدرانند، سفارش می کنم که با خویشان خود رابطه داشته باشند (و صله رحم نمایند) هر چند یک سال راه پیش رو داشته باشند.

درست است که نسخههای چاپی یک چیز دیگر هستند اما حالا که قصد داریم سبکتر سفر کنیم و چمدانمان را از وسایل غیرضروری در سفر خالی کنیم بهتر است به جای همراه داشتن کتاب و مجلههای چاپی نسخه pdf آنها را بر روی گوشی موبایلتان بریزید و این چند روز از کتابهای قطور و سنگینتان درو بمانید. از آن جا که موضوع این گفتار، تحقیقی درباره سفر و آثار و فواید آن است، از یادآوری همه آنها اجتناب کرده، تنها یادآور می شویم که اگر سفری به این قصد (دیدار خویشان و تجدید مهر و مودت با وابستگان) صورت گیرد، از بارزترین مصادیقی است که می توان برای سفرهای عبادی برشمرد. کسانی که در این باره می خواهند جست و جویی انجام دهند، می توانند به جلد چهارم کتاب المحجة البیضاء مراجعه کنند. در ایران با مراجعه به دفتر کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و پرداخت مبلغی ناچیز میتوانید گواهینامهی بینالمللی خود را فورا تحویل گرفته و راهی سفر شوید. ۲- جهت ویزیت قبل از سفر به پزشک متخصص زنان خود مراجعه کنید. پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه وآله) که خود هماره به این سنت اسلامی پایبند بودند، فرمودند: صلوا أرحامکم و لو بالتسلیم. رسول خدا (صلی الله علیه وآله) فرمودند: من زارنی حیا أو میتا او زار أباک أو زار أخاک أو زارک کان حقا علی أن أزوره یوم القیامة و أخلصه من ذنوبه.

دیدگاهتان را بنویسید