بیماری مسافرت را می شناسید؟

مسافرت با ون ایمن­تر از خودروی شخصی یا اتوبوس خواهد بود؛ زیرا بدنه ون مقاومت بالایی داشته و در برابر ضربات احتمالی مستحکم­تر است. در این اطلاعیه آمده است: برابر تکلیف قانونی مصوب در ستاد ملی، مسافرت”از” و “به” شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع می­ باشد. بار دیگر تاکید و یادآوری می­ شود که مسافرت از و به شهرهای نارنجی و قرمز برابر لیست ذیل، ممنوع است. بسیاری از خانوادهها به دلیل مخارج سنگین و هزینه های بالا از مسافرت صرف نظر کرده و سفرهای تفریحی را به یک بار در سال یا هر چند سال یکبار کاهش می دهند در حالی که با توجه به برخی نکات ساده میتوان در فواصل کوتاهتر و با حداقل بودجه یک مسافرت ارزان و خوب با افراد خانواده را تجربه کرد. صمیمانه تشکر نماییم که بار دیگر، مسئولین و خادمین خود را در عرصه مدیریت بیماری کووید ۱۹ تنها نگذاشتند تا شاهد روزهای تلخ و تاسف آور بیش از این نباشیم. در این اطلاعیه آمده است: خادمین شما، ماه­ ها قبل از رسیدن موعد نوروز برنامه­ ریزی این ایام را در دست اقدام داشته اما بخاطر غیرقابل پیش­ بینی بودن روند بیماری کووید ۱۹، تمام تصمیمات تحت­ الشعاع آن قرار ­گرفت. قطعاً باتوجه به تلاش­ های دولت محترم و پیگیری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امر واردات و تولید واکسن، بی­شک همه عزیزان اذعان می کنند که استمرار شرایط فعلی طی چند ماه آینده و انجام واکسیناسیون می تواند فرصت مناسب ایمن و مطمئن را در ماه­ های نه چندان دور فراهم کند.

در موارد ضروری پزشک به فرد این اجازه را می دهد که فرد بعد از گذشت یک روز بعد از جراحی بینی مسافرت کند و آن هم در شرایطی که شهر مقصد نزدیک باشد . نقطه آغاز قصر نماز و افطار روزه براى مسافر، رسیدن به حد ترخص است؛ بدین معنا که به قدرى از شهر دور شود که دیوارِ خانههای شهر را نبیند و صدای اذان آن را نشنود. بدون شک، شکار رفتن با دو هدف آخر جایز است؛ چنان که در سفر شکارى با انگیزه نخست، نماز تمام است و چنین سفرى موجب قصر نماز نمىشود؛ لیکن در حرمت این نوع سفر شکاری اختلاف است. مشکل بزرگ این نوع تخفیفها غیرقابل برگشت دادن آنهاست که به تازگی برخی آژانسها این مشکل را نیز برطرف کردهاند. در صورت وجود مشکل از طرف فلایتیو هزینه مازاد توسط ما پرداخت میشود. افراد میتوانند با مراجعه به مراکز خاص وجه مورد نیاز برای کرایهی اتومبیل را پرداخت کرده و در مقصد اتومبیل خود را برای مدت تعیین شده تحویل بگیرند. هرگاه سفر مستلزم ترک واجبی باشد، مانند آنکه بدهکار در پى مطالبه طلبکار و عدم امکان پرداخت طلب او در حال سفر، مسافرت کند، آیا حرام خواهد بود یا نه؟

بحث در این است که آیا این شرط به شرط هشتم (کثیرالسفر یا شغل نبودن سفر) برمىگردد یا خود شرطى مستقل است؟ مطمئنا بعد از آن دیگر حاضر نخواهید شد که با ماشین شخصی به سفر بروید. باید گفت که اجاره ون هایس با راننده بی­شک بهترین انتخاب برای مسافرت با ون است زیرا در کنار خوبی­های ون هایس، مسئولیت رانندگی و خودرو بر عهده راننده است. این اطلاعیه می افزاید: هر ساله فرارسیدن نوروز و بهار طبیعت آغاز یک جنبش زیبا در ایرانیان بوده که با برپایی آداب و رسوم سنتی و تکریم شعائر دینی و اخلاقی اقدام می­ کردند امسال اما به دلیل شیوع ویروس و مخاطرات جدی آن بر سلامت تک تک شهروندان، این رویداد زیبا و بزرگ را با چالش جدی مواجه کرد. اما نوروز ۱۴۰۰ محدودیتهای کرونایی برداشته شد و مسئولان تلاش کردند تا بتوانند راهها را برای انجام سفرها باز کنند. این اطلاعیه می افزاید: در پایان ضمن تاکید مجدد در خصوص انجام سفر در زمان مناسب، با اطمینان خاطر و به­دور از کرونا، این نکته را یادآور می­ شود که عزیزان ما در مراکز درمانی و بهداشتی به عنوان سربازان خط مقدم مبارزه با این ویروس، در سال گذشته با ایثار و فداکاری و به خطر انداختن جان خود تلاش فراوانی کردند تا وضعیت بیماری به شرایط حال حاضر برسد.

همانطور که در مطالب قبلی سایت و شبکههای اجتماعی آزمایشگاه به اطلاع رساندیم، آزمایشگاه نانو ارومیه پس از ماهها تلاش موفق به اخذ مجوز انجام آزمایش PCR تشخیص ویروس کرونا شد تا اولین مرکز خصوصی انجام این آزمایش در ارومیه و استان آذربایجان غربی باشد. این شرکت به عنوان اولین و تنها نمایندگی کل فروش عضو اتحادیه بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) ، با ایجاد تعامل سازنده و کارآمد، موفق به اخذ نمایندگی کل فروش هواپیمایی ایران ایر تور، هواپیمایی آتا، آسمان، اترک و قشم ایرگردیده است . همچنین ون­های اجاره­ای این شرکت قبل از ارسال به سرویس مورد تایید کارشناسان فنی خودرو قرار می­گیرند و بهصورت کامل تمیز و ضدعفونی می­شوند. همچنین به سینوس فشار وارد کرده و باعث سردرد نیز می شود. ظرفیت هیوندای h350 مسافرتی ۱۳ تا ۱۷ نفر بوده و بهدلیل لوکس بودن مورد استقبال فرودگاهها، ارگان­های خصوصی و هتل­های لوکس برای جابه ­جایی مسافران، مهمانان و پرسنل است.هیوندای h350 علاوه بر ظاهری زیبا، مجهز به عایق صدا بوده که مانع ورود صدا و لرزش اضافی به داخل ون شده و باعث آسایش سرنشینان خودرو می­شود که این موضوع یکی دیگر از تجربه­هایی است که شما آن را کسب خواهید کرد. لذا از همه عزیزان درخواست می­شود تا مسئولین را در ادامه این مسیر یاری رسانده و سفر را به زمان مناسب موکول کنند.

دیدگاهتان را بنویسید