بیماری مسافرت را می شناسید؟

مسافرت همیشه باعث ایجاد انگیزه زندگی و تقویت روحیه شادابی و نشاط در انسان می شود آیا هیچ دقت کرده اید وقتی قصد سفر دارید از شب قبل دچار هیجان خاصی می شوید؟ با یک جستوجوی ساده در اینترنت میتوانید وبسایتها و اپلیکیشنهای مختلفی را برای تهیهی بلیت پیدا کنید. 3. پس از جمع کردن وسایل سفر: فراموش نکنید که بعد از جمع کردن وسایل سفر، باز هم چک لیست سفر را چک کنید و از برداشتن همه وسایل مطئمن شوید. ممکن است از دسته سفربروهای حرفهای باشید امّا باز هم موقع جمع کردن وسیله مسافرت، ندانید کدام لباس را بردارید و چقدر وسیله بردارید که هم بارتان سنگین نشود و هم نیازهایتان رفع شود! فاصلهی مناسب از دیدنیهای مقصد میتواند تا میزان زیادی از هزینهی حملونقل شما در مقصد کاسته و شما را از وسایلی مانند تاکسی یا مترو بینیاز کند. برنامهی مسافرت باید با کمترین هزینه و کمترین میزان نگرانی قبل و در حین سفر باشد. ضمن اینکه با چک لیست سفر لازم نیست زمانی جدا برای فکر کردن و انتخاب وسایل بگذارید و سریع میتوانید از روی لیست جلو بروید، بنابراین چک لیست سفر در سرعت کارتان هم اثر دارد.

قابلیت مهم و البته مفید دیگری که شرکتهای هواپیمایی طی چند سال گذشته در اختیار مسافران قرار دادهاند امکان چکاین آنلاین بلیط و انتخاب صندلی ۲۴ ساعت قبل از پرواز است. اگر در طول یک سال تنها فرصت برنامه ریزی برای یک سفر یکی دو هفتهای در اختیار شماست، بهتر است با پرداخت مبلغی بیشتر، بلیت یک پرواز مستقیم را برای کمتر تلف شدن زمان سفر تهیه کنید. اگر درگیر زندگی کارمندی هستید و تنها یکی دو هفته در طول سال برای مسافرت در اختیار دارید مراقب باشید که بخشی از آن را برای رسیدن به مقصد یا برگشتن به خانه هدر ندهید. با نصب اپلیکیشن سرویسهایی مانند Uber میتوانید در بیشتر شهرهای جهان یک تاکسی دربست با قیمتی نسبتا مناسب در اختیار داشته باشید. نکته قابل توجه در سایت قاصدک 24، الکترونیکی بودن تمام مراحل فروش بلیط هواپیما داخلی، بلیط هواپیما خارجی ، بلیط قطار، بلیط اتوبوس، رزرو هتل و تور مسافرتی است چراکه در هیچ یک از مراحل نیاز به مراجعه حضوری به جایی نیست و تنها با در اختیار داشتن یک خط اینترنت و از طریق انواع مختلف کامپیوتر و رایانه، تبلت، تلفن همراه(موبایل) و … به خاطر داشته باشید اگر چیزی از قلم بیفتد با قیمتی مناسب در مقصد هم قابل خریداری است.

گاهی اوقات چیزهایی که در سفر فراموش میکنیم قابل جبران و تهیه در مقصد هم هستند، مثل مسواک و خمیر دندان یا دستمال کاغذی که در هر سوپر مارکتی پیدا میشود. صفحه آخر را هم گذاشتهایم برای هر چیز ویژهای که لازم دارید در سفر همراهتان باشد امّا در لیست نیامده. هر چقدر هم عاشق سفر کدن باشید، ممکن است وقت جمع کردن وسایل سفر که میرسد کمی استرس بگیرید و مدام آن را به تعویق بیندازید. اگر این مورد را به تعویق بیندازید ممکن است موقع سفر فرصت کافی پیدا نکنید وسایلی که ندارید را تهیه کنید. سفرهاي فراغتي كوتاه مدت بسياري از شهرهاي كشور در اطراف خود مناطق گردشگاهي و تفريحي ويژه دارند كه شهروندان در روزهاي تعطيل آخر هفته ، فراغت خود را در آنجاها ميگذرانند. آنچه به وفور یافت می شود، هیجانی است که مدت ها در پی آن بودید. در هر لحظه از زندگی ما ممکن است اتفاقات ناگواری رخ دهد. حتما بررسی کنید فصل سفر مناسب به مقصد شما چه ماههایی از سال است. یا وسایل مورد نیاز در مسافرت و انتخاب آنها جزو اولین دغدغه های یک مسافر به حساب می آید و مهمتر اینکه بسته به اینکه به چه شیوه و به کدام مقصد سفر می کنید، چمدان و کوله سفر شما حاوی وسایل و موارد گوناگون و متفاوتی خواهد بود ، مثلا همه ما وسایل شخصی که در سفرهای خانوادگی در دوران کودکی و نوجوانی همراهمان می بردیم را به خاطر داریم!

شاید شرجی و رطوبت هوا اولش اذیتتان کند اما کلی اتفاق خوب و هیجانانگیز در فصل تابستان و در سواحل کیش انتظارتان را میکشد! ارتفاعات البرز با ييلاقهاي خوش آب و هوا و كوهستانهاي زاگرس با چشم اندازها و مناظر زيبا ، نقاط ييلاقي بسيار مساعدي را در اختيار دارند و همه ساله هزاران مسافر را براي استراحت در خود جاي ميدهند. وقتی که برنامهریزی برای یک سفر را شروع میکنیم، پیدا کردن مکانهای جذاب گردشگری و تفریحات کمهزینه (و گاه مجانی) در مقصد مورد نظر اهمیت ویژهای دارند. لازم است که حتما گواهی پزشکی و اعلام تاریخ زایمان را ارائه دهید. مدارکی که تهیهی اسکن و کپی از آنها توصیه شده شامل صفحهی اول پاسپورت، ویزا، بلیتها، رزرو هتل، قرارداد اجارهی ماشین، رزرو تور، گواهینامهی رانندگی بینالمللی و هر مدرک دیگری که ممکن است گم شدن آن شما را به دردسر بیندازد است. باید به یاد داشت که هرچه زودتر برنامهی سفر خود را آماده و برای خریدن بلیت اقدام کنید، شانس بیشتری برای پرداخت هزینهی کمتر خواهد داشت. شاید شنیده باشید که می گویند جمع دوستانتان، خانواده ای است که برای خود انتخاب کرده اید. سعی کنید برای سفر لباسهایی با چند کاربری متفاوت، راحت و سبک انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید