خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی پرشین گلف

با شناور شدن قیمت بلیتها، گاهی هزینهی مسافرت به صورتی باورنکردنی پایین میآید. اگر در فصل بهار سفر می کنید یادتان باشد که بهار هوای متغیری دارد بنابر این لباس های مناسب هر فصل ار به همراه داشته باشید چون ممکن است دچار رعد و برق و یا گرمای ناگهانی فصل بهار شوید ، بدانید که بهار فصل تغییر و تحول است . بنابراین مادامی که شرکتهای حمل و نقل هوایی ترتیبات حمل و نقل هوایی مسافر و بار را فراهم کنند، مکلفند مالیات و عوارض ارائه خدمات حمل و نقل هوایی در ایران را از مسافر یا خریدار خدمت حمل، حسب مورد، مطالبه و وصول کنند. از جمله آداب مسافرت این است که حتی المقدور از سفر در صبح جمعه و قبل از نماز جمعه پرهیز شود. این شعار همیشگی شما باشد ، همراه داشتن لوازم شخصی آرایشی و بهداشتی برای خانم ها و آقایان می تواند از وسایل ضروری سفر در چمدان باشد پس حتما فراموش نشود . لباس در مسافرت بسیار مهم است و جزو وسایل ضروری سفر زیرا که دیگر در مسافرت شما نباید نگران چروک شدن و یا اتو نداشتن و مناسب نبودن لباس خود باشید، باید لباس هایی را که اصطلاحا اسپورت گفته می شود انتخاب کرده تا بتوانید سفری راحت را تجربه کنید .

بیشتر اوقاتم را در مهمانی ها و مسافرت ها می گذراندم یا در منزل پسرم با نوه هایم بازی می کردم. چک کردن جاده ها و وضعیت آن ها پیش از سفر به شمال بسیار تا بسیار ضروری ست. از اتاق تجارت تا وضعیت تجار شهر و اداره بندر همگی نگاه مسعودی را متوجه چرخه اقتصادی در این شهر میکند. پس چک کردن وضعیت جاده هایی که قصد عبور از آن ها را دارید را فراموش نکنید. با خودتان همراه داشته باشید، سعی کنید برای این که غذای شما خراب نشود از سس در ان استفاده نکنید نوشیدنی های سالم مثل آب معدنی فراموش نشود . رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران تصریح کرد: اگر بلیت پرواز خارجی گران فروخته شود، مسافر میتواند به راحتی بلیت را از شرکت هواپیمایی خارجی به صورت آنلاین و مستقیم خرید کند، همه فرایند مالی آن سوی کشور و ۱۰ درصد ارزانتر انجام میشود، اما باید توجه شود که ارز مملکت خارج میشود همچنین همه اطلاعات مردم در سرورهای شرکت های خارجی ثبت می شود. رفیعی بیان کرد: گردشگری ارزان به شعار و حرف نیست، دولت برای تحقق آن باید میانداری کند، باید جلسه کارشناسی بگذارد و با بخش خصوصی فعال صنعت گردشگری از هتلداران تا مدیران دفاتر خدماتی و تورگردانان، همه ذینفعان و فعالان زنجیره تامین خدمات گردشگری گفتوگو و مشورت کند.

حرمتالله رفیعی رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در این باره گفت: وقتی قانونی به صراحت ابلاغ میشود همه ارائهدهندگان خدمات ملزم به رعایت آن هستند، وقتی یکی رعایت کند و دیگری امتناع کند بازار به هم میریزد و مشتری هم ناراضی خواهد، تکلیف مشخص است طبق قانون دریافت مالیات بر ارزش افزوده برای پروازهای خارجی باید حذف شود. وی افزود: بر اساس قانون اگر خدمات در ایران انجام شود بابت آن باید مالیات بر ارزش افزوده اخذ شود، اگر دفاتر خدماتی بلیت میفروشند مالیات را از آنها باید بگیرند، اما وقتی شرکت هواپیمایی خودش بلیت را میفروشد و نظارت هم نمیشود، از همین جا گرانی و نارضایتی ایجاد میشود. رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران گفت: ارزش افزوده به محصول و کالایی تعلق میگیرد که قیمت آن از کارگاه تولیدی تا بنکدار و عمده فروش، از بازار تا مصرفکننده افزایش دارد، اما قیمت بلیت هواپیما به عنوان یک محصول در صنعت هوایی از تولید تا زمانی که دست مسافر میرسد باید ثابت باشد و ارزش افروده ندارد که مالیات به آن تعلق گیرد. در همین چارچوب بهرغم آنکه سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرده است «قانون مالیات بر ارزش افزوده مشمول پروازهای خارجی نمیشود»، اما ظاهرا برخی شرکتیهای هواپیمایی این قانون را رعایت نمیکنند و از قیمت بلیت پروازهای خارجی همچنان مالیات بر ارزش افزوده دریافت می کنند، مبلغی که طبق قوانین بین المللی و داخلی خلاف قانون است.

کرانه شرقی دریاچه که به بایدام مشهور است، پر از هتل­ها، رستوران­ها و بازارهای صنایع دستی، محبوب مسافران است. اشیای فلزی (مانند کلید) را بهجای جیب در کیف دستی خود قراردهید تا دیگر مجبور نباشید پس از عبور از درب آشکارساز فلز فرودگاه، جیبهای خود را خالی کنید. رفیعی درباره گرانفروشی بلیت پروازهای خارجی و دریافت مالیات بر ارزش افزوده، توضیح داد: طبق قوانین مصرح بینالمللی که کشور ما هم از آن تبعیت میکند، دریافت مالیات بر ارزش افزوده از بلیت پروازهای خارجی را خطا و خلاف قانون است تا تکلیف مالیات بر ارزش افزوده در خدمات سفر مشخص نشود، سفر ارزان نمیشود. این سازمان در خصوص نحوه دریافت مالیات برارزش افزوده در پروازهای داخلی نیز اعلام کرد: بلیت صادره پروازهای سیستمی یا چارتری اعم از الکترونیکی یا جلدی در حکم صورتحساب صادره است. بهجای اینکه به سفر به چشم موقعیتی استرسزا نگاه کنید، آن را تجربهای جالب یا دستکم، یک چالش درنظر بگیرید. چیزی برای سرگرم کردن خود (مانند کتابی جالب و جدید) همراه داشته باشید، تا در صورت تأخیر پرواز یا در پروازهای طولانی، با آنها خود را سرگرم و آرام کنید. بدین معنا که شخص در آغاز یا اثناى حرکت، قصد قطع سفر پیش از رسیدن به هشت فرسخ را نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید