راهنمای سفر – 13 گام برای برنامه ریزی سفر لذت بخش

مسافرت کردن پس از زوال روز جمعه در صورت وجوب تعیینی نماز جمعه حرام است. در اینکه ده روز اقامت موجب خروج فرد از موضوع کثیر السفر یا کسى که شغلش سفر است مىشود یا موجب خروج وى از حکم آن، مسئله اختلافى است. اگر قصد سفر با هواپیما، قطار یا حتی اتوبوس را دارید حتما قبل از خرید بلیت به سایتهای مختلف سر بزنید و قیمتها را مقایسه کنید. آیا سفر های معمولی که پر است از رستوران گردی ها و پاساژ گردی ها برایتان تکراری شده است؟ بهترین راه برای اجاره ویلا در شمال، رزرو آنلاین ویلا می باشد؛ آن هم نه از هر فرد ناشناس و غیر معتبری، بلکه از مجموعه های سرشناس و معتبر که در شمال معرف حضور گردشگران می باشند. در صورت داشتن برنامه ریزی در این باره می توانید به تمام تفریحات مورد نظرتان برسید و از هیچ کدام آن ها باز نمانید. داشتن برنامه ای مدون و شفاف در مورد مقصد شما در شمال و اینکه چه تعداد روزهایی را می خواهید در شمال و کدام شهرها سپری کنید بسیار مهم است. شاید پیش خود بگویید که چه فرقی می کند هوای آفتابی، ابری یا بارانی باشد؟ چه لوازمی برای مسافرت به شمال احتیاج دارید؟

و سرانجام، همراهان گرامی، به پایان سفر خود رسیدیم. آیا ویلایی که اجاره کرده اید دارای تجهیزات کاملی می باشد و یا باید همراه خود تجهیزات مناسب همون ملحفه، تشک و پتو همراه داشته باشید؟ البته در برگشت، چنانچه مسافت به مقدار هشت فرسخ یا بیشتر باشد، نمازش قصر خواهد بود؛ چنان که اگر کسى بعد از پیمودن مسافت شرعى بدون قصد، از آن جا به بعد قصد مسافت کند، نمازش قصر مىشود. کسی که در خواب سفر میکند، در صورتی که منظرههایی را در سفر ببیند، میتواند آن ها را نمادی از احساسات خود بداند. اگر اهل عکاسی هستید، حتما دوربین خود را پیش از عزیمت به شمال بردارید. ثبت پلاک خودرو برای مسافرت را از این سایت دریافت کنید. اما در سال 1995 به عنوان میراث جهانی در یونسکو به ثبت رسید. با ورود به این سامانه تنها ثبت اطلاعات فردی که پلاک خودرو به نام اوست، کافی است و نیازی به ثبت اطلاعات سرنشینان خودرو نیست. آقای محسنی بندپی گفت: قرار نیست جابجایی صورت گیرد و خودروی عمومی به کار گرفته شود. بنابر قول اول، به محض خروج مسافر از محل اقامت، نمازش قصر مىشود و شرط آن رسیدن به حد ترخص نیست.

به ویژه در فصولی چون پاییز و زمستان و یا در فصل تعیطلات که برخی جاده ها به علت بارش برف و یا تردد جاده ای بیش از حد بسته می باشند. همچنین اگر در فصل تابستان سفر می کنید و قصد آب تنی دارید لباس مخصوص شنا را فراموش نکنید. از جذابیتهای دیگر سفر به کیش در فصل تابستان، برگزاری انواع جشنوارهها، قرعهکشیها و تفریحات مختلف و هیجانانگیز ساحلی است که همۀ اینها دست به دست هم میدهد تا برای شما که شیفتۀ تجربۀ چیزهای جدید هستید، تابستان بهترین زمان مسافرت به کیش باشد. تقریبا در تمام چهارفصل سال در جزیرۀ کیش امکان انجام تفریحات ساحلی مختلف وجود دارد و آن هم بهخاطر آبوهوای گرم و شرجی آن است. اما نکته ی مهم در مورد چک کردن آب و هوا، انتخاب نوع ویلایی است که قرا است اجاره کنید، به عنوان مثال در آب و هوای بارانی اجاره باغ ویلا با هزینه ی بالاتری که دارد برای شما کاملا بی مصرف خواهد بود چرا که امکان استفاده از محوطه را نخواهید داشت و باید دائما در محیط داخلی ویلا باشید در حالی که شاید اجاره یک ویلای جنگلی تراس دار یا ویلای ساحلی با شیشه های گسترده رو به دریا به علت چشم انداز زیبای آن در چنین شرایط آب و هوایی بهتر باشد.

خودروی مورد اشاره در دو مدل اکسلنت و اکسلنت اسپرت راهی بازار ایران شده و در کنار مزایای موتوری و قدرتی که دارد، میتوانید از امکانات آن نهایت استفاده را ببرید. اگر خانهتکانی انجام میدهید، با تغییر چیدمان یا رنگ برخی از وسایل میتوانید فضای خانه را با یک مسافرت خانگی برای خودتان دلنشین و راحتتر کنید. یعنی مثلا ممکن است اگر شما روز دوشنبه اقدام به خرید بلیط هواپیما کنید بتوانید بلیط مورد نظرتان را 200 هزار تومان ارزان تر از قیمت همان بلیط در روزهای دیگر بخرید. اعتدال نسبي هوا در بخشهاي وسيعي از كشور موجب ميشود تا در اين روزها ، مردم براي استقبال از سال نوي ايراني به مسافرت بروند . این شهر در دامنه­ ی کوه سرسبزی قرار دارد و رودخانه­ ی مکونگ درست از وسط آن رد شده و شکوهی خاص به آن بخشیده است. می­توانید برای تهیه الزامات سفر به هر یک از این نقاط دیدنی در دنیا، به رُهام مراجعه نمایید. تجهیزاتی که قبل از سفر بایستی بردارید را لیست کنید و این لیست را پیش از راهی شدن بررسی نمایید تا هیچ موردی از قلم نیافتد.

دیدگاهتان را بنویسید