راهنمای سفر – 13 گام برای برنامه ریزی سفر لذت بخش

جراح بینی توصیه می کنند که روزهای نخست شخص به تنهایی رانندگی نکرده و معمولا برای تسریع در بهبودی بهتر است شخص به استراحت بپردازد و تا جای که مقدور می باشد از انجام فعالیت های غیر ضروری پرهیز بنمائید ، اگر مسافت زمینی می باشد می توان به شهرها و یا مسافت های طولانی نیز رفت اما شدیدا توصیه می شود که از تکان خوردن سریع و شدید سر اجتناب نموده هم چنین از انجام رانندگی سریع که امکان دارد سر تکان خورده نیز اجتناب نموده انجام مسافرت با هواپیما بهتر می باشد و به طور عموم پزشکان جراح بینی توصیه می کنند که هر گونه مسافرتی چه از طریق زمینی و یا با هواپیما بعد از حداقل یک هفته صورت بپذیرد اما اگر رفتن به سفر ضروری می باشد می توان دو روز پس از انجام جراحی پرواز را انجام داده علت اینکه تاکید و توصیه می شود مسافرت به تاخیر بیفتد این است که در روزهای اول پس از جراحی ، بینی در حال ترمیم است و بافت های بینی به اختلاف فشار هوا حساس می باشند انجام مسافرت هوایی اختلاف فشار هوا را شامل می شود وممکن است بافت های بینی به این اختلاف هوا واکنش نشان داده و احتمال خون ریزی از بینی را تشدید کرده .

در صورتی که بعد از تماس با شرکت بیمهگر، پرداخت هزینههای درمان بیماری شما مورد تائید آن شرکت قرار گرفت؛ اما پزشک، داروخانه، آزمایشگاه و یا مرکز درمانیای که طرف قرارداد با شرکت بیمهگر باشد در آن کشور وجود نداشته باشد، برای دریافت هزینههای درمان انجام شده پس از پرداخت هزینهها، اصل قبضها با مهر و امضا و کد رهگیری را به همراه سایر مدارک به نمایندگی و یا مجتمعهای بیمهای مربوطه که بیمهنامه مسافرتی خود را خریداری نموده اید، تحویل دهید. بیمهشده: در واقع همان بیمهگذار است و به هر فرد ساکن و یا مقیم کشور ایران که کمتر از ۷۰سال سن داشته و تحت پوشش بیمهنامه معتبر مسافرتی صادره از طرف شرکت بیمهگر باشد، بیمهشده گفته میشود. اگر بیمهگذار به دلیل فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده (تا بستگان درجه دوم) خود ناچار به توقف سفر شود، در صورتی که شخص قادر به سفر با وسیله نقلیه شخصی خود و یا وسیله نقلیهای که برای سفر اجاره شده است نباشد، بیمهگر هزینه سفر او را پرداخت خواهد نمود. بیمهشدگان بلافاصله بعد از شروع سفر به خارج از ایران، میتوانند از مزایای بیمه مسافرتی در سراسر جهان استفاده کنند، مشروط بر اینکه بیماری یا حادثه بیرون از منطقه جغرافیایی مشخص شده در قرارداد و یا در کشورهایی که درگیر جنگ داخلی یا خارجی میباشند، رخ نداده باشد.

بنابراین اگر قصد مسافرت دارید به شما توصیه میکنیم حداقل لباس و لوازم مورد نیاز خود را در کمترین تعداد ساک یا چمدان بستهبندی کنید. به یاد داشته باشید در بسیاری از اوقات رزرو زودهنگام هزینهای بسیار کمتر از خرید این نوع تورها در مقصد مورد نظر خواهد داشت. برخى دیگر با دو بار مسافرت به گونه یاد شده، کثرت را محقق دانسته و در سفر دوم قائل به اتمام نماز شدهاند. بیماری حاد: هرگونه تغییر در سلامتی بیمهشده که باعث بستری شدن شخص در بیمارستان شود و بنا به نظر تیم پزشکی، بیمهگذار قادر به ادامه سفر در تاریخ برنامهریزی شده نباشد و یا این که جان فرد را به خطر بیاندازد. در حقیقت در این زمان، ریسک زایمان زودرس یا حتی به موقع وجود داشته و پرواز کردن در این شرایط، معمولا (به جز در موارد خاص و اورژانسی) توصیه نمیشود. 1. پیش از جمع کردن وسایل سفر: پیش از سفر لازم است نگاهی به چک لیست سفر بیندازید و هر کدام از موارد ضروری را ندارید، قبل از سفر تهیه کنید. بنابراین سفر کردن بدون بیمه، مخصوصا به کشورهای خارجی ریسک بزرگی است.

هزینههای متعارف مربوط به تهیه تابوت و انتقال جسد بیمهشده متوفی به نزدیکترین فرودگاه بین المللی محل اقامت وی در کشور مبداء یا محل اقامت (هزینههای برگزاری مراسم تشییع و تدفین در تعهد بیمهگر نمیباشد). بیماری سابقهدار، ابتلای مجدد به بیماری مزمن یا ادامهدار و یا عوارضی که بیمهشده قبلا از آن آگاهی داشته و قبل از شروع پوشش بیمهای برای آن تحت درمان بوده یا میباشد. شرکت در مسابقه اسب دوانی، مسابقه دوچرخه سواری و هر نوع مسابقه یا نمایش با وسایل موتوری و شرکت در تمرینات و مسابقات ورزشی حرفهای نظیر کوه نوردی (صعود حرفهای)، هوا نوردی و هرگونه پرواز، غار نوردی، غواصی، ورزشهای زمستانی یا تمرین به منظور شرکت در مسابقات رسمی و یا نمایش و یا هرگونه ورزش و تفریحی که بطور معمول و معقول خطرناک تلقی میشود. درصورت پیدا شدن وسایل نامبرده، انتقال آن به مقصد مورد نظر بیمهگذار یا کشور محل اقامت او توسط شرکت بیمهگر، بیمهگذار متعهد به استرداد خسارت دریافتی در زمینه فقدان بار براساس این بیمهنامه خواهد بود. در صورتی که اگر بخواهیم به صورت ذهنی هر چه به نظرمان میرسد، برداریم در انتها یا وسایل ضروری را فراموش کنیم یا تصور کنیم آنها را برداشتهایم!

دیدگاهتان را بنویسید