راهنمای سفر – 13 گام برای برنامه ریزی سفر لذت بخش

معمولاً زنان باردار میخواهند بدانند که آیا مسافرت در بارداری واقعاً خطرناک است؟ در نتیجه اگر نمی خواهید بار زیادی با خود حمل کنید، می توانید از شرکت هایی بلیط خریداری کنید که اجازه حمل میزان بار کمتری به مسافران خود می دهند. هنگام مسافرت با موتور نیز مانند سفر با دوچرخه یا سفر پیاده و بکپکری، باید سبک سفر کنید، چون امکانات حمل بار سنگین را ندارید. اشخاص دارای گرین کارت نیز قوانین مخصوص به خود را دارند. البته قوانین مسافرتی و مهاجرتی کموبیش تغییر میکنند ولی در حال حاضر، مسافرت با گرین کارت برای ایرانیان به کانادا، مکزیک، کاستا ریکا، جاماییکا، جمهوری دومینیک و… این عبارت اصطلاحی است که برای نوعی پاسپورت مسافرتی بهکار میرود. عبارت دیگری هم که ممکن است شنیده باشید، تراول داکیومت است. شور و شوق آغاز فصل جدید هم صفای دیگری به مسافرت میبخشد؛ همچنین صفای جزیرۀ کیش در فصل بهار نیز جور دیگریست! کشورهای دیگری نیز وجود دارند که در فرودگاه خودشان ویزا را برای شما صادر میکنند و نیازی نیست که از ایران برای اخذ ویزا اقدام کنید. همچنین توقف زمانی در سفر هنگام بارداری نیز اهمیت زیادی دارد.

تجربیات خود از فعالیت های سرگرم کننده در مسافرت را برای ما بنویسید. آیا از اقامت های همیشگی خود در هتل ها و ویلا های گوناگون خسته شده اید؟ برخی از بانوان بارداریهای سخت و پرخطری دارند و باید بیشتر تحت مراقبت باشند، برخی از بانوان هم هیچ مشکل خاصی ندارند و بهخصوص در ماههای اول به راحتی میتوانند به هرجایی که مایل بودند سفر کنند. ایمنی همیشه در سفر و بهخصوص در سفر هنگام بارداری حرف اول را میزند. اول اینکه اعتبار پاسپورت خود را چک کنید. استفاده از این برنامه، باعث میشود تا در هزینه سفر خود صرفهجویی کنید. مسافرت با ون ایمن­تر از خودروی شخصی یا اتوبوس خواهد بود؛ زیرا بدنه ون مقاومت بالایی داشته و در برابر ضربات احتمالی مستحکم­تر است. ۴- حتما مدارک بارداری خود را به همراه داشته و یا حداقل تاریخ تقریبی زایمان خود را بخاطر بسپارید تا در صورت بروز هر گونه مشکل، تیم درمان از سن بارداری شما مطلع شود.

پرداخت هزینههای پزشکی و بستری براساس نرخ ارز مندرج در بیمهنامه و با استناد به گواهی پزشکی مبنی بر نیاز فوری به درمان در مدت پوشش (بعد از کسر فرانشیز هزینههای پزشکی غیر بستری)، شامل ویزیت اولیه و هزینههای دارویی، جراحیهای سرپایی، فیزیوتراپی، خدمات تصویربرداری و آزمایشگاهی و انتقال مصدومان و بیماران به مراکز پزشکی مربوطه ناشی از حوادث و هزینههای پزشکی ناشی از بستری و جراحی در بیمارستان و مراکز جراحی را پوشش میدهد. در صورت ضرورت پزشکی، انتقال بیمه شده با نظارت پزشکی لازم به هر طریق(از جمله و نه محدود به آمبولانس هوایی، هواپیمای تجاری، آمبولانس زمینی) به بیمارستان مناسبتر براساس ماهیت بیماری و یا جراحات وارده و یا بازگرداندن بیمه شده به ایران در صورتی که پس از درمان محلی شرایط جسمی بیمه شده مانع از بازگشتن وی بصورت یک مسافرت معمولی، براساس نظر پزشک معالج و تیم پزشکی،”آگسا” نباشد. در صورتی که پزشک معالج بیمهگذار دارویی را حتی پیش از سفر تجویز کرده باشد، در صورت نبودن دارو در محل اقامت بیمهگذار، بیمهگر هزینههای ارسال اضطراری دارو را پرداخت خواهد نمود. به خاطر داشته باشید که در مورد انتخاب محل اقامت صرفا هزینهی کمتر ملاک درست خرج کردن نیست.

نووارا الیا در ارتفاع 1868 متری از سطح دریا واقع شده و مهم­ترین محل تولید چای در سریلانکا است. اين سنت هنوز نيز در شهرهاي مختلف هست و مردم از بيم گرما و دوري از شلوغي شهرها ، بخشي از فصل تابستان را در ييلاقهاي اطراف خود ميگذرانند. قبل از شروع سفر و در زمان آمادگی، لیستی از پمپبنزینهای درون مسیر خود را نشان کنید تا سوخت خود را مدیریت کنید و در جاده نمانید. از بهترین زمان سفر به کیش، زمانی است که این جزیرۀ کوچک و فوقالعاده زیبا پر از جشنوارههای فرهنگی، هنری و موسیقی میشود. توجه داشته باشید بدون ویزا هم محدودیتهایی دارید و هر قانون کشور تعیین میکند که چه مدت بدون ویزا میتوانید آنجا بمانید و این مدت زمان بین دو هفته تا 90 روز متغیر است. اما این وسیله نقلیه نیز مانند بسیاری از وسایل دیگر نیازمند آمادهسازیهایی است که باید آنها را مورد توجه قرار دهید. اما اگر خودتان هم توجه ویژه به این مسائل داشته باشید، کارها سریعتر انجام خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید