راهنمای سفر – 13 گام برای برنامه ریزی سفر لذت بخش

در صورت ضرورت پزشکی، انتقال بیمه شده با نظارت پزشکی لازم به هر طریق(از جمله و نه محدود به آمبولانس هوایی، هواپیمای تجاری، آمبولانس زمینی) به بیمارستان مناسبتر براساس ماهیت بیماری و یا جراحات وارده و یا بازگرداندن بیمه شده به ایران در صورتی که پس از درمان محلی شرایط جسمی بیمه شده مانع از بازگشتن وی بصورت یک مسافرت معمولی، براساس نظر پزشک معالج و تیم پزشکی،”آگسا” نباشد. البته محدودیت هایی نیز به همراه دارد که ممکن است باب میل هر سلیقه ای نباشد. اخذ روادید به چند شکل امکانپذیر است. به دلیل مقاصد پر پیچ و خم و به نسبت خطرناک سفر ماجراجویانه، بهتر است مسافر از آمادگی بدنی خوبی برخوردار باشد. این عدم نیاز به اجازهی ورود ناشی از قراردادهای متقابلی است که دولتها با یکدیگر منعقد کرده و به شهروندان یکدیگر اجازه میدهند تا بدون نیاز به ویزا به کشورشان سفر کنند. چند بار تا به حال چنین اتّفاقاتی را تجربه کردهاید و اصلا راه حلتان در این شرایط چه بوده؟ اگر دسترسی به این کیفهای کوچک ندارید مانند مسافران حرفهای لباسهای خود را پیش از جا دادن در چمدان لوله کنید. اما به غیر از کارتهای الکترونیک شهری، این روزها تاکسیهای اینترنتی هم در سراسر جهان با قیمتهایی مناسب در اختیار شهروندان و مسافران قرار دارند.

با آنکه امکان استرداد سریع و آسان بلیط هواپیما معمولا یکی از دغدغه های همیشگی مسافران است اما در قاصدک 24 روال انجام آن به راحتی پیش بینی شده است. افزایش سفرها و پس از آن اعمال محدودیتها و بالارفتن آمار مبتلایان به ویروس کرونا موجب شد تا به سیاستهای دولت درباره لغو محدودیتها انتقاد وارد شود. یکی از سیاستهای اصلی آن رعایت احترام به صاحبان نظریه است. پس از آن باید گواهی پزشکی برای پرواز ارائه شود. تقریبا در تمام چهارفصل سال در جزیرۀ کیش امکان انجام تفریحات ساحلی مختلف وجود دارد و آن هم بهخاطر آبوهوای گرم و شرجی آن است. اما بهترین زمان سفر به کیش برای بازارگردی و طبیعتگردی یا بازدید فرهنگی چه زمانی است؟ دومین نکتهای که مهم است بدانید، درمورد بهترین زمان مسافرت به کیش است. 7- مواردی که فرد دارای سوند ادراری است و هیچگونه عمل جراحی شکمی در 2 هفته اخیر نداشته دارای منع پروازی نمی باشند. لازم به ذکر است در بارداری اول و تک قلو پس از پایان هفته 36 و بارداری دوم و دوقلو و بیشتر پس از هفته 32 بارداری پرواز مجاز نمی باشد.

اکثر خانمهای باردار تا زمانی که خودشان و جنینشان مشکلی ندارند و در سلامت کامل هستند میتوانند تا ۳۶ هفته بارداری برای مسافرت برنامه ریزی کنند. تا به حال برایتان پیش آمده به اول جاده که میرسید، یادتان بیوفتد چند وسیله مهم را با خودتان نیاوردهاید؟ در طول سفر نیز هواکش را به سمت صورت تان تنظیم کنید تا هوای تازه نفس بکشید. چون اگر قرار باشد به صورت پراکنده از کشوها و کمدهای مختلف وسیله بردارید، بعد از چند دقیقه خسته شوید. همچنین در صورت ضرورت حتما رانندگان باید با پیش بینی و آمادگی لازم در جاده قرار گیرند. در واقع شرکتهای هواپیمایی، پروازهای کمتر از دو ساعت و بیشتر از دو ساعت را برای مقررات پرواز بانوان باردار، در دو گروه بندی مجزا قرار دادهاند. پس با این توصیفات دو میلیون تومان مابقی تقسیم بر 4 میشود یعنی حدود 500 هزار تومان. چک لیست سفر لست سکند مناسب همه سفرهای داخلی و خارجی است و شامل وسایل ضروری همه سبک سفر میشود. تدوین مطالب توسط طلاب قم، مشهد، نجف و سایر حوزههای علمیه با رعایت اتقان و استناد، انجام میشود. بخشي از سفرهاي ايرانيها ، در قالب تورهاي گروهي انجام ميگيرد. گذشته از مورد فاصله، نوع و تعداد همسفر هم در انتخاب محل اقامت اهمیت ویژهای دارد.

همچنین اگر برنامهی خاصی در مقصد داشته باشید (از قبیل کوهنوردی، پیادهرویهای طولانی یا شنا) میتوانید لوازم مورد نیاز خود را به صورت گزیده انتخاب کنید. در صورت وجود هرگونه مشکل جدی مثل مسمومیت بارداری، زایمان زودرس یا پارگی زودرس کیسه آب، مسافرت ممنوع است. پیش از سفر حتما بررسی کنید که آیا در مقصد نیاز به کرایهی یک اتومبیل به صورت روزانه و دربست دارید یا کارتان با وسایل حملونقل عمومی مانند تاکسی، مترو یا تراموا راه میافتد. 5- در مواردی که سفر بیمار مستلزم انجام چند مسیر پروازی با شرکت هواپیمایی قشم ایر به صورت ترانزیت است ضروری است 2 فرم اطلاعات پزشکی توسط پزشک معالج از مبدا حرکت جهت ارائه به خدمات ویژه و سر مهماندار پرواز قشم ایر تکمیل شود. همانطور که گفتیم، چک لیست سفر انواع مختلفی دارد و این انواع به سبک سفر شما برمیگردد. جامعه آماری در این تحقیق شھر اصفھان می باشد و برای انجام این پژوھش از پرسشنامه از نوع لیکرت استفاده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید