راهنمای پزشکی جهت مسافرت های هوایی مسافرین کم توان و بیمار

تسهيلات و امكاناتي كه تورهاي سازمان يافته فراهم ميكنند، موجب شده كه طي سالهاي اخير ، مسافرت با تور با استقبال گستردهاي روبه رو شود. کارشناسان تور اقساطی داخلی و تور اقساطی خارجی فارا گشت کوروش کبیر با اشراف به مقاصد پر تردد و توریستی ایران و جهان آماده ارائه بهترین پیشنهادات و فراهم نمودن شرایط ایده آل ممکن برای شما هستند. در واقع این امر باعث می شود افرادی که به صورت مجازی از مکانی دیدن کرده اند رغبت بیشتری برای بازدید آن مکان از نزدیک داشته باشند و همچنین گردشگرانی که به بازدید از یک مقصد خاص تمایلی ندارند، ممکن است بعد از دیدن یک تور مجازی با کیفیت خوب، نظر خود را تغییر دهند. اگر در فصل پاییز یا زمستان سفر می کنید، ممکن است آب و هوای شهر شما آفتابی بوده اما بارانی سرد در شمال در انتظار شما باشد. رعایت نکات بهداشتی می تواند ضامن سلامتی شما و خانواده تان باشد بنابراین از آن غافل نشوید.

نکته ای بسیار مهم و قابل توجه پیش از سفر به شمال این است که تمامی وسائل مورد نیاز را در ارتباط با پروتکل های بهداشتی همراه خود داشته باشید. یکی از دیگر مواردی که حتما باید به آن توجه داشته باشید را می توان داشتن یک اقامتگاه معتبر دانست. از جمله مهمترین مواد حائز اهمیت اطلاع داشتن با باید ها و نباید های مسافرتی است چرا که در این صورت می توانید با فرهنگ و آداب رسوم مردم شهر هدف آشنایی داشته باشید. اما نکته ی مهم در مورد چک کردن آب و هوا، انتخاب نوع ویلایی است که قرا است اجاره کنید، به عنوان مثال در آب و هوای بارانی اجاره باغ ویلا با هزینه ی بالاتری که دارد برای شما کاملا بی مصرف خواهد بود چرا که امکان استفاده از محوطه را نخواهید داشت و باید دائما در محیط داخلی ویلا باشید در حالی که شاید اجاره یک ویلای جنگلی تراس دار یا ویلای ساحلی با شیشه های گسترده رو به دریا به علت چشم انداز زیبای آن در چنین شرایط آب و هوایی بهتر باشد.

محسن فرهادی، معاون فنی مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت به تجارتنیوز میگوید: «صاحبان پلاک خودرو در صورتی که قصد سفر دارند باید در سامانه ایران من ثبتنام کنند. در صورتی که بعد از گذشت یک هفته در صورتی که پرواز طولانی باشد باید با پزشک متخصص مشورت کند. سعی کنید با خودروی شخصی خود سفر نمایید و به هیچ وجه در بین راه از رستوران های نامعتبر غذا تهیه نکنید. قبل از برنامهریزی سفر، محدودیتهای سفر را بررسی کنید. توجه داشته باشید که هر یک از مناسبت های مذهبی می تواند بهترین زمان سفر به شهر نجف باشد چرا که در این مواقع مراسمات جذابی در این شهر اجرا خواهد شد. نجف به عنوان یکی از شهر های مهم مذهبی جهان شناخته می شود که توانسته نظر بسیاری را نسبت به خود جلب نماید و در صورت انتخاب این شهر می توانید حرم مطهر امام علی(ع) را هدف قرار داده و علاوه بر آن از قبرستان وادی السلام و همچنین شهر کوفه دیدن نمایید. بدون شک، شکار رفتن با دو هدف آخر جایز است؛ چنان که در سفر شکارى با انگیزه نخست، نماز تمام است و چنین سفرى موجب قصر نماز نمىشود؛ لیکن در حرمت این نوع سفر شکاری اختلاف است.

هدف از داشتن برنامه این است که اوقات شیرین تر و مفرح تری را داشته باشید و از بی برنامگی رنج نبرید. برای داشتن سفری شیرین و مفرح به شمال، باید پیشاز عزیمت برنامه ریزی داشته باشید و نکات مهم را رعایت کنید. اما به خاطر داشته باشید که تحت هیچ شرایطی درخواست گذرنامه را به روزهای منتهی به سفر موکول نکنید و حداقل دو ماه پیش از سفر برای ارسال مدارک اقدام کنید. تمام امکان دیدنی و یا مناطق طبیعی جذاب آن را مشخص کنید و برای طول سفر خود برنامهریزی داشته باشید. از میان متداول ترین سفرهای ورزشی می توان به سفر ورزشکاران به مناطق گوناگون برای بازی ها و مسابقات متعدد اشاره کرد. یکی از گزینههای سفر کم هزینه سفر با خودرو شخصی است. می توان با تهیه بلیط هواپیما تهران به نجف یا دیگر جاهای کشور به مقصد نجف با هواپیمایی تمای عیار در فرودگاه نجف به زمین بنشینید. هر نوع حرکت ناگهانی، چرخشی، تکان شدید، تغییر وضعیت حین حرکت، راه رفتن در وسیله نقلیه ای مانند هواپیما یا قطار، جا به جا شدن در خودروی شخصی مایع درون گوش میانی را تحریک کرده و نشانه ها آغاز می شوند. یکی از پردرخواست ترین انواع بلیط های هواپیما را می توان بلیط هواپیما چارتری دانست.

دیدگاهتان را بنویسید