سفر – ویکی فقه

یکی از راههای داشتن مسافرت ارزان این است که زمانهای خاصی را برای سفر انتخاب کنید. بیشترین هزینه­ی پرداختی در سفر به تایلند بلیط هواپیما به آنجا می باشد. اگر به دنیال سفری ارزان قیمت و بی دغدغه می گردید و دوست دارید با کمترین هزینه بیشترین لذت را از سفر ببرید پیشنهاد می کنم سفر در نیمه دوم مهر ماه را از دست ندهید. سفر با شرایط زیر موجب قصر نماز مىشود؛ یعنى نمازهای چهار رکعتی (ظهر و عصر و عشا) دو رکعت خوانده مىشوند. به طوریکه هزینه­ی اقامت در کلبه های ساحلی آن تقریبا ۱۵ دلار، وعده­ های غذایی ۲ دلار و تفریحات آن زیر ۲۰ دلار می باشد. این کشور دارای دره­ی ساحلی شگفت انگیز، همجوار با دریای مدیترانه و فرهنگ و معماری اسلامی و اروپایی است. اما باتوجه به شرجی بودن هوای شمال کشور در زمستان و سرد بودن دمای هوا، سفر در زمستان به مسافران چندان پیشنهاد نمی شود. بسیاری از ایرانیان بهترین زمان برای سفر را عید نوروز می دانند، چرا که در نعطیلات نوروزی می توان به هر کجای کشور سفر کرد و از دیدنی ها و جذابیت های کشور لذت برد. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که همیشه نعطیلات خود را در شهرهای شمالی می گذرانید.

علاوهبر فصل پاییز که پر از جشنوارهها و حراجهای بزرگ 50درصدی است، و هزینههای سفر پایینتر از هر وقتی درمیآید، فصل تابستان نیز به دلیل گرما و رطوبت زیاد هوا، بهترین زمان سفر به کیش از لحاظ ارزانی و خلوتی جزیرۀ مرجانی کیش است. به احتمال زیاد سفر جادهای شما یک سفر پر جنب و جوش و مملو از فعالیتهای پرتحرک باشد. چرا که شما در هر فصل از سال می توانید در بهترین نقاط ایران تجربه سفر به یاد ماندنی را داشته باشید. صحبت کردن درباره بهترین زمان سفر در سال کار آسانی نیست، چرا که ایران این کشور ۴ فصل در تمام ماه های سال جذابیت های فوق العاده و منحصر به فردی دارد که در هر ماه از سال در گوشه ای از این سرزمین پراکنده شده است. در واقع فرد به دنبال راهی است تا از روزمرگیهایی که دارد فرار کند. چنین زیارت هایی آثار روحی و معنوی بسیاری در پی دارد و به پاکیزگی روح و سلامت نفس می انجامد.

در این زمان اگر مقصد پر ترددی مانند مشهد را در نظر داشته باشید، می توانید به راحتی با خرید بلیط های چارتری که در دیگر روزهای سال کمتر پیدا می شود هزینه سفر خود را نصف کنید. اما در این صورت باید در نظر داشته باشید در این فصل پر طرفدار خبری از مناسب بودن هزینه های سفر نیست. از حق نگذریم بهترین و جذاب ترین زمان برای سفر به جزایز خلیج فارس فصل بهار است چرا که هوای معندل بهاری باعث می شود لذت بیشتری از سفر داشته باشید و بتوانید تمام جزیره را با دل خوش بگردید. اگر بخواهیم خیلی کلی درباره بهترین ماه سال برای مسافرت صحبت کنیم؛ باید این نکته را مد نظر داشته باشیم که سفر در کشوری ۴ فصل در تمام ماه های سال جذاب و به یاد ماندنی خواهد بود و صحبت کردن درباره یک بازه زمانی حداقل برای کشوری مثل ایران بسیار سخت است. سفر در ایران محدود به زمان خاصی نخواهد بود.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که مشهد هیچ زمان خالی از مسافر نخواهد بود و خلوتی این شهر زیارتی به نسبت دیگر شهرهای ایران قابل مقایسه نیست. 5-3 روز پس از سفر، تست PCR را انجام دهید و حداقل 7 روز کامل بعد از سفر در خانه خود قرنطینه باشید. بهترین زمان برای سفر به شمال کشور! به نظر شما بهترین زمان سفر برای مسافرت کدام ماه از سال است؟ سفر به مشهد، این مقصد جذاب ایرانی پسند همیشه در برنامه سفر ایرانی ها وجود داشته است. سفر به این جزیره جذاب در برخی فصل های سال آسان تر و ارزان تر به حساب می آید چرا که سفر به کیش آن هم در فصل های پر طرفداری مانند بهار و تابستان برای بسیاری از خانواده های ایرانی مفرون به صرفه نیست. احتمالاً برایتان پیش آمده که پس از بازگشت از سفر متوجه شوید حجم زیادی از لباسها و وسایلی که به همراه برده بودید اصلاً استفاده نشدهاند. نکته ای که در سفر ماه عسل اهمیت زیادی دارد، تفاهم زوجین بر سر انتخاب مقصد است و لذتی که انتظار آنها را می کشد. از گزینه های مهم در انتخاب گزینه مناسب است و در مقابل در خصوص چمدان ها باید بگوییم که هم وزن کم و مقاومت بالا، کیفیت زیپ ها، کیفیت پارچه آن، نرم و کم صدا بودن چرخ ها و همچنین محکم و بادوام بودن دسته آنها بسیار حائز اهمیت است و راستی اگر با چمدان هم راهی سفر می شوید قرار نیست که کوله پشتی همراهتان نباشد!

دیدگاهتان را بنویسید