سفر – ویکی فقه

کتاب یادداشتهای مسافرت گیلان، خاطرات مسافرت مرحوم عباس مسعودی موسس روزنامه اطلاعات است که در سفر به گیلان و رشت نوشتهشدهاند و حالا با کوشش علی امیری، انتشار یافتند و در دسترس ما قرار گرفتند. نظر ما این است که به جای اشغال کردن چمدان با این وسایل اضافی و سنگین کردن بارتان، تجهیزات طبیعتگردی را جایگزین کنید تا از تجربههای جدید و مهیج در سفر جا نمانید. تا حد امکان بلیت خود را به صورت آنلاین و غیر حضوری تهیه کنید. بد نیست سری به آن مطلب بزنید و در مورد روش صحیح تا کردن لباسها اطلاعاتی کسب کنید. یعنی مثلا ممکن است اگر شما روز دوشنبه اقدام به خرید بلیط هواپیما کنید بتوانید بلیط مورد نظرتان را 200 هزار تومان ارزان تر از قیمت همان بلیط در روزهای دیگر بخرید. شما و همسفرانتان (از جمله کودکان) ممکن است به مدت ۱۴ روز پس از قرار گرفتن در معرض ویروس، آن را به افراد دیگر از جمله خانواده، دوستان، همبازی ها یا سایر ورزشکاران منتقل کنید. پیشنهاد ما این است که چند روزی را به حداقلها قناعت کنید. همان طور که میدانید دوران بارداری به سه دوره، سه ماهه اول، سه ماهه دوم و سه ماهه سوم تقسیم بندی میشود.

دوم اینکه پنجره واگن شما حتما باز باشد تا هوای تازه نفس بکشید و سوم اینکه هنگام حرکت قطار از جای تان بلند نشوید. حتما پیش از سفر وضعیت کرونا در استان مقصد و اخبار مبتلایان، بهبودیافتگان و موارد فوت شده طی ۷ روز گذشته را بررسی کنید. اگر بیوتی بلاگر نیستید و یا قصد ندارید در طول سفر به یک مهمانی دوستانه یا رسمی بروید، بهتر است از همراه داشتن لوازمآرایشی متعدد خودداری کنید. بی برنامگی می تواند کل سفر شما را خراب کند. این موضوع به طور مستقیم با سلامت جان شما در ارتباط است پس سهل انگاری را در این باره کنار بگذارید. نکته جالب این که کارخانجات چای با خلق فرصت پذیرایی گروه­ های گردشگری و با نمایش فرآیند تولید چای، به عرضه مستقیم محصولات خویش می­پردازند. هزینه سفر را به صورت اینترنتی و غیر مستقیم پرداخت کنید. از اینها گذشته اگر سفرتان طولانیست و مطمئنید که در طول سفر به این مواد بهداشتی نیاز پیدا میکنید توصیه میکنیم به جای حمل بار اضافی و سنگین کردن چمدانتان بعد از رسیدن به شهر مقصد لوازم بهداشتی موردنیازتان را از داروخانه تهیه کنید.

پس از استفاده از دستشویی و بعد از آن که در مکان عمومی بودهاید، دستهایتان را به مدت ۳۰ ثانیه با آب و صابون بشویید. زمانی که به مقصد خود رسیدید، دستهایتان را با صابون و آب حداقل ۲۰ ثانیه بشویید. حسین قاسمی گفت: خودروهایی که صاحبان پلاک آنها دارای واکسیناسیون تایید شده نیستند از ۲۰ اسفند در صورت تردد بین جاده ای جریمه می شوند. شما ممکن است در طول سفر به کرونا مبتلا شوید یا شاید هیچ گونه علامتی از ابتلا به کرونا در شما بروز نکند، ولی همچنان ناقل ویروس کووید ۱۹ باشید. برخی کشورها ممکن است محدودیت هایی از جمله نیاز به ماسک زدن یا قرنطینه شدن ۱۴ روز پس از سفر را برای مسافران تعریف کرده باشند. امّا گاهی هم مثل موارد بالا، چیزهایی که فراموش میشوند یا با عواقب جبران ناپذیر همراه میشود یا ممکن است به لغو سفر منجر شود. در صورت وجود مشکل از طرف فلایتیو هزینه مازاد توسط ما پرداخت میشود. پرداخت هزینههای پزشکی و بستری براساس نرخ ارز مندرج در بیمهنامه و با استناد به گواهی پزشکی مبنی بر نیاز فوری به درمان در مدت پوشش (بعد از کسر فرانشیز هزینههای پزشکی غیر بستری)، شامل ویزیت اولیه و هزینههای دارویی، جراحیهای سرپایی، فیزیوتراپی، خدمات تصویربرداری و آزمایشگاهی و انتقال مصدومان و بیماران به مراکز پزشکی مربوطه ناشی از حوادث و هزینههای پزشکی ناشی از بستری و جراحی در بیمارستان و مراکز جراحی را پوشش میدهد.

توصیه ما به شما این است که به هیچ عنوان برای اجاره ویلا در شمال، سراغ دلالان نروید چرا که هزینه های گزافی را مجبرو به پرداخت خواهید شد. بهترین روش برای رزرو بلیط هواپیما نجف به تهران مراجعه به آژانس هایی است که در سطح فضای مجازی فعالیت می کنند چرا که در این صورت می توانید در مدت زمان بسیار کوتاه تری کلیه امور رزرواسیون را به انجام برسانید. حتی اگر گرفتار این مصیبت نشده باشید اما از اطرافیان و آشناسان شنیده اید که بدون رزرو کردن اقامتگاه مناسب راهی شمال شده اند و در مقصد موفق به اجاره کردن ویلا و اقامتگاه نبوده اند چرا که تمامی ویلا ها از قبل رزرو شده و تکمیل بوده اند. تقریباً 52% از مردم امریکا تمام اقدامات رزرو برنامه های سفر خود را از طریق گوشی های هوشمند انجام می دهند. با این حال گوشی های هوشمند، بیشتر از رزرو محل اقامت کاربرد دارند.

دیدگاهتان را بنویسید