سفر – ویکی فقه

با انتخاب یک محل مناسب مطابق با نیاز و بودجه، میتوانید از طرفی حجم زیادی از استرس احتمالی خود را در حین مسافرت کم کنید و از طرف دیگر به جای صرف هزینهی نادرست، پول بیشتری را خرج تفریح و گشتوگذار کنید. با سفر با دیگران شما خیلی خوش می گذرانید؛ اما با تنها سفر کردن می توانید خودتان را پیدا کنید. تصور کنید که در یک هتل خالی از خواب بیدار شوید که تقریبا هیچ کس نمی داند که شما آنجا هستید و به شدت برای ادامه روز خود احساس مسئولیت دارید. سنت آگوستین درباره سفر چنین گفته است: جهان یک کتاب است و افرادی که سفر نمی کنند تنها یک صفحه از کتاب را می خوانند. اگر احساس می کنید که درگیر شده اید و هدف خود را نمی توانید بیابید، نمی دانید از زندگی چه می خواهید، یا کدام مسیر شغلی و تحصیلی را می خواهید ادامه دهید، پیشنهاد می کنیم که سفر کنید.

1 – هدف جدیدی در زندگی پیدا می کنید. تصور کنید که سوار یک کشتی شناور هستید و هیچ کس نمی­داند مقصدش کجاست؟ تفریح و خوش گذرانی، هر چند که سالم باشد، به مرزهای گناه بسیار نزدیک است و زمینه را برای هر گونه تن دادن به معصیت فراهم می سازد. علاوه بر این موارد، هر جایی که کشف می کنید، با هر فردی که آشنا می شوید و هر فرهنگی که تجربه می کنید، مطالبی درباره کل جهان یاد می گیرید. گروه گروه بر بدن ایشان حاضر شوید و نماز گزارید، بدون آن که به شخصی اقتدا کنید. سفر دروازه ای به سوی آرامش و تجربه است و برای اینکه در این روزگار مدرن لذت بیشتری از زندگی داشته باشید، توصیه می کنیم که بیشتر سفر کنید. سفر سن و سال ندارد و بهتر است در دوران جوانی تا می توانید سفر کنید تا تجربه های زیادی کسب کنید، قبل از سفر رزرو آنلاین هتل های ایران در سایت ایران هتل آنلاین را فراموش نکنید.

علاوه بر تمام این تازگی ها که در زندگی روبرو می شوید، بینش و درک جدیدی پیدا می کنید، جهان را به طرق مختلف می توانید نظاره کنید و به سبک دیگری زندگی کنید، این روش ها اغلب هدف جدیدی به زندگی افراد می بخشند. با این درک و آگاهی و سطح بصیرت، مردم افرادی را که از جنبش هایی مانند امور خیریه، آب و غیره حمایت می کنند را دوست داشته و این حرکت های مدنی نتیجه بهتری را بر جای می گذارند. در مرحله اول شاید فکر کنید که سفر بسیار هزینه داشته و خطرناک است، اما بعد ها متوجه می شوید که می توانید سبک زندگی متفاوتی داشته و کمتر بر مادیات هزینه کنید و در مقابل به سراسر دنیا سفر کنید. بنابراین همیشه روز قبل از پرواز (چه رفت و چه برگشت) از ساعت دقیق حرکت و فرودگاه مورد نظر اطمینان حاصل کنید. مسافرى که در یک محل، سى روز با تردید در ماندن و رفتن بماند، پس از سى روز نمازش تمام و روزهاش صحیح است. گذشته از سختی حمل و نقل ساکها و چمدانها، هزینهای که گاه مجبوریم برای اضافهبار به شرکتهای هواپیمایی بپردازیم بیش از حد انتظار ماست. از طرف دیگر شرکتهای هواپیمایی، سرویسهای کرایهی ماشین یا هتلها ممکن است به سادگی مدارک مربوط به رزرو و خرید ما را گم کنند و تجربه ثابت کرده که در اینگونه مواقع آنطور که انتظار میرود پاسخگوی مسافر نیستند.

این تعهد شامل تأخیر ناشی از اعتصاب کارکنان شرکتهای هواپیمایی، فرودگاههای مبدا و مقصد و یا شرکتهای خدماتی طرف قرارداد آنها و همچنین تأخیرهای مربوط به پروازهای چارتر و غیر عادی نمیباشد. Freya Stark می گوید: ” تنها بیدار شدن از خواب در یک شهر غریبه یکی از بهترین احساساتی است که می توانید داشته باشید.” این می تواند یک اتفاق ویژه و خاطره انگیز باشد. این بخش از زندگی نیز مانند دیگر بخش ها، اقسام و شکل های ویژه ای دارد که بررسی هر یک ما را در شناخت ژرفای آن کمک می کند. شاید مسافرت به شهرهای بزرگ مانند اصفهان، مشهد و شیراز نیاز به کسب اطلاعات بیشتر نداشته باشد اما اگر به شهرهای ناآشنا مسافرت می کنید حتما از قبل درباره جاذبه های گردشگری و اماکن دیدنی آن جستجو کنید و تا آن جایی که امکان دارد اطلاعات بیشتری درباره مسیرها، نام ها و نقشه شهر مورد نظر کسب کنید. همانطور که بیشتر سفر کنید بیشتر متوجه حقیقت این گفته ها خواهید شد، و با درک این حقایق بدون در نظر گرفتن ویژگی ها و سوابق افراد به راحتی با آنها ارتباط برقرار می کنید. افسانه ها و داستان های زیادی در مورد سفر در جهان پراکنده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید