شما نظر بدهید/ با ممنوعیت سفر واکسن نزدهها چقدر موافقید و چرا؟

4- کلیه اعمال جراحی اصلاح دید (عیوب انکساری) شامل جراحی های لیزری قرنیه مثل لیزیک و لازک با سن زیر 40 سال فاقد محدودیت زمانی جهت انجام مسافرت های هوایی می باشند. این ضمانت شامل موارد پروتزوفیزیوتراپی نمیگردد. اگر حاجی این درس بزرگ را نیاموزد، از سفر خود طرفی نبسته و چیزی جز رنج سفر و مرارت دوری از وطن، بر تن و جان او باقی نمی ماند. در واقع این فرد افکار واقع گرایانهای در سر ندارد و ممکن است هیچ کدام از اهداف او به واقعیت تبدیل نشود. 3.از امام صادق (علیه السلام) نقل شده است که فرمودند: هیچ راهی از راه های خدا، به برتری حج نمی رسد، مگر راه مجاهدی که به شمشیر قیام کند و در راه جهاد، شربت شهادت نوشد. همراه ببرید و در کل لباس هایی را انتخاب کنید که به راحتی قابل شست و شو و خشک شدن باشند و مهمتر اینکه خیلی زیاد سخت گیر نباشیم، برای سفر یک هفته ای به غیر از لباسی که تنتان می کنید، یکی دو دست لباس رو و چند دست لباس زیر کفایت می کند و موضوع مهم بعدی برای اینکه بعدا درگیر ست کردن لباس ها نشوید، بهتر است همان اول رنگ ها را هوشمندانه کنار هم بگذارید؛ بعضی وقت ها امکان دارد یک کمد لباس را با خودتان حمل کنید، اما باز هم نتوانید در سفر خوب ازشان استفاده کنید ؛ چه تابستان و چه زمستان!

مسافرهای حرفهای یک قانون مهم دارند: هیچوقت بدون بیمه سفر خود را شروع نکنید! با این حساب چمدانی که پیش از این روزها برای چیدنش وقت گذاشتید و آن را با حوصله و وسواس و نظم چیدهاید در کسری از ثانیه به بازار شام تبدیل میشود، حالا شما میمانید و انبوهی از وسایلی که به اشتباه و بیدلیل با خودتان به فرودگاه آوردهاید. شما باید در مسافرت بیشتر از سایر مواقع آب بخورید، به علت آنکه فعالیتهایی که در طول سفر انجام میدهید بسیار زیاد هستند و بدن بهطور دائم به مصرف آب و غذا نیاز دارد. مگه اینکه تعدادتون اینقدر زیاد باشه که بتونین یک ون یا اتوبوس اجاره کنین و همگی با اون راهی مقصد بشین. یک درهم در حج انفاق کردن، برابر است با هزار درهم انفاق در غیر حج. روایات و سخنانی از این دست، در کتب روایی بسیار است. از سفرهای بسیار با فضیلت – که از عبادات نیز به شمار می آید – سفرهای زیارتی و حضور در جوار مرقد مطهر پیامبر اسلام (صلی الله علیه وآله) پیامبران سلف، مرقد مطهر حضرت فاطمه زهرا (علیها السلام)، امیرالمؤمنین و دیگر امامان معصوم (علیهم السلام) و زیارت امامزادگان، بزرگان دین، علماء، شهدا و صالحان است. با این همه به یاد داشته باشید که قطعا سفر هوایی در ماه آخر بارداری، بسیار پر ریسک بوده و حتما باید در این خصوص با پزشک زنان مشورت شود.

حاجی باید همه این رهنمودهای شرعی را عیناً و تماماً به جا آورد و از کاستن و افزودن بپرهیزد. 7.ذریح می گوید: از امام صادق (علیه السلام) شنیدم که فرمودند: هر کس بمیرد در حالی که حج واجب خود را به جا نیاورده باشد، اگر دلیل موجهی (مانند بیماری و بستن راه) برای ترک این واجب نداشته باشد، یهودی یا نصرانی مرده است. هر چند که از دید و بازدید اقوام و دوستان در نوروز ۱۴۰۰ به صورت حضوری محروم هستیم، اما برقراری یک تماس تلفنی یا تصویری با چند نفر از آشنایان کمی حال و هوایتان را نوروزیتر میکند. در صورت تاخیر کمتر از ۴ ساعت انجام پذیرایی مناسب حداقل نوع اول با توجه به امکانات فرودگاهی، فراهم کردن امکان برقراری ارتباط تلفنی برای اطلاع رسانی، تغییر پرواز در صورت درخواست مسافر. در سفر با کوله اغلب مسافر اقامتگاه و وسیله نقلیه مشخصی ندارد و تمام تمرکز وی روی ارتباط گرفتن با افراد بومی است. این سفر روحانی، گاه آن چنان معجزه گر است که از انسان های معمولی، بزرگ مردانی وارسته می سازد. به همین علت است که اسلام هماره از مسلمانان خواسته است که آرزوی حج را در سر بپرورند و چون به مرتبه استطاعت دست یافتند، مقدمات این سفر انسان ساز را فراهم کنند.

کسی که به طلب علم، از خانه بیرون رود، هفتاد هزار فرشته او را همراهی می کنند و برای او، که طالب علم است، از خداوند آمرزش می خواهند. از آیات و روایات اسلامی چنین بر می آید که انسان ها پس از مرگ و پیش از برانگیخته شدن از قبور و حشر کبری، در عالمی به سر می برند که از آن، با نام عالم برزخ یا عالم قبر و یا جهان ارواح یاد می کنند. گناهکاران و مجرمان، روزی که قیامت بر پا شود، سوگند می خورند که ساعتی بیش در جهان برزخ درنگ نکرده اند؛ اما صاحبان دانش و ایمان به آنان خواهند گفت که شما به فرمان خدا، مدتی طولانی تا روز قیامت مکث کرده اید و اینک روز برانگیختن است؛ ولی شما نمی دانید. این حقیقت، در قرآن این گونه بازگو شده است: و من ورائهم برزخ الی یوم یبعثون. خداوند این حقیقت را درباره شهیدان، این گونه بازگو می کند: ای پیامبر!

دیدگاهتان را بنویسید