مسافرت در بارداری – دکتر رقیه پورعلی

لذت کشف مکانها و فرهنگهای جدید در کنار رفع خستگی و به دست آوردن انرژی برای ادامهی زندگی روزمره بخشی از دلایل بیشمار ما برای تجربهی یک مسافرت دلچسب و دوستداشتنی هستند. بیمه به ویژه برای مسافرت بسیار لازم هست چون در مسیر هر اتفاقی ممکنه که بیفته پس حتما بیمه مسافرتی را فراموش نکنید، یک تصادف با هزینه هایی غیر قابل پیشبینی ممکنه سفر شما را خراب کنه، اما بدونه بیمه شاید سرنوشت زندگی تون خراب بشه. بنابر این، با تحقق هر یک از آنها روزه نیز افطار مىشود؛ چنان که قطع کننده سفر نیز همین حکم را دارد؛ یعنى همان گونه که اثر سفر را نسبت به نماز برمىدارد، اثر سفر نسبت به روزه را نیز برمىدارد و در نتیجه با پیدایى یکى از آنها روزه گرفتن، جایز یا واجب خواهد بود. البته در فرض داشتن چند همسر، در صورتى که یکى از آنان را با خود ببرد، آیا بر او قضاى شبهاى فوت شده نسبت به همسران دیگر واجب است یا نه؟ آیا حکم یاد شده در فرض همراه بردن یکى از همسران، شامل همه سفرها است یا نه؟ از طرف دیگر ممکن است برای برخی داروها که طبق قوانین ایران ممنوعیت خاصی ندارند در کشورهای دیگر تحت قوانین و ممنوعیتهای جدی باشند و به همراه داشتن آنها منجر به مشکلات اساسی شود.

با مشورت پزشک، یکی از این داروها را خریده و نیم ساعت قبل از هر نوع سفری این دارو را میل کنید. چنین تفصیلى دیده نشده است؛ زیرا آنان-بر حسب ظاهر کلماتشان-ملاک را کثرت سفر مىدانستند. در چنین مواقعی افراد حاضر در سفر باید خود را با یکدیگر تطبیق بدهند تا از بروز مشکلات و سوء تفاهمات جلوگیری شود. شما نمیتوانید بدون اینکه مدت سفر را تایین کنید در مورد مسائلی مثل میزانه هزینه و یا مقدار وسایلی که لازم هست با خودتون حمل کنید فکر کنید پس تصمیم بگیرد، برای مثال به خودتون بگید که میخواهم سفری 10 روزه داشته باشم به شهر مشهد. این یک امکان فوق العاده برای تهیه بلیط هواپیما با قیمت مناسب برای مسافران است. بنابراین اگر زمانی کمتر از یکسال تا انقضای پاسپورت شما باقی مانده یا به خاطر سفرهای زیاد اکثر صفحههای آن مهر خورده است در اسرع وقت برای تعویض آن اقدام کنید. باید به یاد داشت که هرچه زودتر برنامهی سفر خود را آماده و برای خریدن بلیت اقدام کنید، شانس بیشتری برای پرداخت هزینهی کمتر خواهد داشت. اما اگر فرصت سفر شما بیش از دو هفته است میتوانید طی کردن مسیر را هم به عنوان بخشی از مسافرت در نظر گرفته و از اختصاص دادن زمان به آن لذت ببرید.

سایت خرید بلیط هواپیما، خرید بلیط قطار ، خرید بلیط اتوبوس ، رزرو اینترنتی هتل و تور گردشگری قاصدک 24 در راستای ارتقای سطح کیفی خدمات گردشگری الکترونیک، اقدام به ارائه انواع پروازهای چارتری و سیستمی و ارائه بیمه مسافرتی نموده است و این تضمین را به مشتریان خود میدهد که به سرعت و سهولت انواع بلیط هواپیما مورد نظر خود را در کلیه خطوط هواپیمایی کشور نظیر ماهان ، کیش ایر ، معراج ، کاسپین ، آسمان ، ایران ایر و زاگرس و بلیط قطار خود را در کارگزاران ریلی کشور نظیر رجا و فدک جستجو و اقدام به خرید بلیط هواپیما یا بلیط قطار نمایند. وجود پیشنهادهای ویژه از سوی ایرلاینها یا پروازهای چارتر در مواقع مختلف سال امکان سفرهای کمهزینه را برای شما فراهم میآورند. دو سه ماهه اول و آخر، برای پرواز مناسب نیستند و بهترین دوره سفر هوایی برای مادران باردار، مسافرت با هواپیما در سه ماهه دوم بارداری است. بههمینخاطر برای کسانیکه از گرمای جنوب فراریاند اما دلشان میخواهد حداقل یکبار هم که شده به سواحل جنوبی کشور سفر کنند، بهترین زمان سفر به کیش فصل زمستان است.

آیا سفر های معمولی که پر است از رستوران گردی ها و پاساژ گردی ها برایتان تکراری شده است؟ گذشته از اینکه با پاسپورت منقضی شده نه میتوان درخواست ویزا داد و نه میتوان به کشور دیگر سفر کرد، زمان باقیمانده تا تاریخ انقضا هم میتواند در اعتبار پاسپورت شما تاثیرگذار باشد. از دیگر آداب سفر قبل از حرکت است. اما اگر قرار است با اتوبوس، قطار یا هواپیما سفر کنید، با پیدا کردن بلیتهای ارزان میتوانید پول بیشتری را در مقصد صرف لذت بردن از جذابیتهای موجود کنید. حتی لازم نیست برخلاف تصور، لزوما پول زیادی در این سفر خرج کنید و میتوانید در ارزان ترین فصل سفر به کیش چمدانتان را ببندید و راهی شوید، اما بدانید هرچه باشد تجربهای رویایی در انتظارتان خواهد بود؛ چه در بهار و تابستان و چه در پاییز و زمستان، جزیرۀ کیش چیزی در چنته دارد تا شما را هیجانزده و راضی کند و بهترین زمان سفر به کیش شما را بسازد، پس بیراه نیست که به آن مروارید خلیج فارس میگویند. در مسافرتهای طولانی با ماشین، ساعتهای رانندگی در هر روز را تا حد امکان کوتاه کنید. در اینکه شرط حد ترخص به وطن اختصاص دارد یا شامل محل اقامت ده روز یا سى روز با تردید در غیر وطن نیز مىشود، اختلاف است.

دیدگاهتان را بنویسید