مسافرت در بارداری – دکتر رقیه پورعلی

جراح بینی توصیه می کنند که روزهای نخست شخص به تنهایی رانندگی نکرده و معمولا برای تسریع در بهبودی بهتر است شخص به استراحت بپردازد و تا جای که مقدور می باشد از انجام فعالیت های غیر ضروری پرهیز بنمائید ، اگر مسافت زمینی می باشد می توان به شهرها و یا مسافت های طولانی نیز رفت اما شدیدا توصیه می شود که از تکان خوردن سریع و شدید سر اجتناب نموده هم چنین از انجام رانندگی سریع که امکان دارد سر تکان خورده نیز اجتناب نموده انجام مسافرت با هواپیما بهتر می باشد و به طور عموم پزشکان جراح بینی توصیه می کنند که هر گونه مسافرتی چه از طریق زمینی و یا با هواپیما بعد از حداقل یک هفته صورت بپذیرد اما اگر رفتن به سفر ضروری می باشد می توان دو روز پس از انجام جراحی پرواز را انجام داده علت اینکه تاکید و توصیه می شود مسافرت به تاخیر بیفتد این است که در روزهای اول پس از جراحی ، بینی در حال ترمیم است و بافت های بینی به اختلاف فشار هوا حساس می باشند انجام مسافرت هوایی اختلاف فشار هوا را شامل می شود وممکن است بافت های بینی به این اختلاف هوا واکنش نشان داده و احتمال خون ریزی از بینی را تشدید کرده .

در عید امسال، شرایط اعمال محدودیت متفاوت از دو سال گذشته است که به دلیل کاهش تاب آوری مردم و خستگی آن ها از محدودیت های طولانی مدت است و دلیل دیگر، واکسینه شدن بیشتر افراد جامعه می باشد. لیکن در دو سده اخیر بسیارى از فقها بویژه معاصران، شرط هفتم را مستقل و جداى از شرط هشتم دانسته و علت تمام خواندن خانه به دوشان را عدم صدق عنوان مسافر بر آنان بیان کردهاند؛ زیرا سفر عبارت است از دور شدن از خانه و محل زندگی خود و خانه به دوشان، خانه و محل زندگى شان همراه خودشان است. 5- کلیه موارد آتل گیری و گچ گیری اندام های فوقانی (بازو و ساعد) و زیر زانو (ساق پا) به شرط نداشتن خونریزی فعال، درد و عدم نیاز به هر گونه خدمات اضافه در طول پرواز مثل برخورداری از صندلی اضافه, 24 ساعت پس از انجام گچ گیری منع پروازی ندارند. به همین دلیل، وضعیت واکسیناسیون و بیماری افراد شرط عزیمت به سفرهای نوروزی در نظر گرفته شده است. در واقع، طبق تصمیم ستاد مبارزه با کرونا برای سفرهای عید امسال، منع و محدودیت تردد بر اساس وضعیت واکسن زدن و بیمار نبودن افراد تعیین می شود که این سوابق در ایران من واکسن قرار دارد و از طریق کد ملی افراد قابل پیگیری در این سامانه است.

از این رو، در صورتی که افراد قصد رفتن به سفرهای نوروزی را دارند، باید سه دوز واکسن را دریافت کرده باشند که در غیر این صورت، جلوی تردد آن ها گرفته خواهد شد. در حال حاضر، لینکی برای مراجعه افراد جهت ثبت پلاک خودرو در سامانه ایران من ارائه نشده است که به محض انتشار آن، مقاله به روز شده و در این قسمت نیز اطلاع رسانی می شود. همچنین ثبت نام خودرو ها در این سامانه برای شهروندان نیز احتمالا امکان پذیر شود. به همین دلیل، در این مقاله به ثبت نام پلاک خودرو واکسن زده ها در سامانه ایران من برای تردد پرداخته شده است و جزئیات بیشتری از آن شامل معرفی سامانه ایران من ثبت پلاک خودرو، لزوم و دلایل ثبت پلاک خودرو واکسن زده ها و نحوه ثبت پلاک خودرو واکسن زده ها در سامانه ایران من ارائه گردیده است. ثبت نام در سامانه ایران من راهنمایی و رانندگی فقط مختص صاحب پلاک است و سرنشینان نیازی به ثبت هیچ گونه مشخصاتی در این سایت ندارند.

از جمله بهترین اپلیکیشنهای موبایل برای مسافرت که میتوان نام برد را در این مقاله جمعآوری کردهایم. حتما پیش آمده که در میانهی سفر با یک تور خارجی، برای اینکه چه کاری انجام بدهید سر در گم شدهاید، یا اینکه تصمیم به دیدن مکانی گرفتهاید ولی نمیدانستید که در کجا قرار دارد یا آنکه چگونه میتوان از محل حضور شما به آن رسید. در حال حاضر حدود 85 درصد از افراد دوز دوم خود را دریافت کرده اند اما فقط در حدود 30 درصد از جامعه دوز سوم را تزریق کرده اند. چنین ارتباطی، هماره بر سلامت اجتماع و درستکاری آحاد جامعه می افزاید و همگان را به تقوا و پرهیزگاری ره می نماید. سامانه سکوی خدمات شهروندی سامانه ای به منظور مدیریت هوشمند بحران های سلامت در شرایط گوناگون می باشد. این درکی است که می توانیم تجربه کنیم و از همین حالا که زنده اید و انرژی دارید برای درک این لحظات بهتر است تصمیم به سفر بگیرید تا در لحظات مرگ حسرت از دست دادن این فرصت ها را نخوریم و در آینده با حسرت نگوییم ای کاش سفر می کردم، بلکه با شادی بگوییم خوشحالم که این کار را کردم. اما در این طرح، اعمال محدودیت بر اساس پلاک خودرو است؛ به این شکل که اگر راننده ای واکسن کرونا را دریافت نکرده باشد، دوربین های راهنمایی و رانندگی پلاک خودرو را ثبت می کنند و سپس از طریق تبادل اطلاعات با سامانه ایران من پلاک خودرو که کد ملی افراد واکسن زده در آن ثبت شده است، وضعیت واکسیناسیون راننده مشخص می شود و برای پلاکی که به نام فرد واکسن نزده است، یک میلیون تومان جریمه اعمال می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید