مسافرت در بارداری – دکتر رقیه پورعلی

اگر قصد یک مسافرت جادهای با اتومبیل شخصی خود را داشته باشید، گذشته از هزینهی سوخت تقریبا بخش مهمی از بودجهی سفر را پسانداز میکنید. جاذبه­ هایی مثل قایق ­سواری، دیدن پرنده ­ها، ترکینگ و دوچرخه سواری ، گردشگران زیادی را در پخارا به خود جذب می­نماید. فیلمهای زیادی روحیه جستوجوگری را در سفر، شهرها و کشورهای مختلف به تصویر میکشند. همان طور که قبلا گفتیم، شما زمان زیادی را با یکدیگر خواهید گذراند؛ بنابراین، زمان خوبی برای تبادل نظر با دوستانتان است. دیدن خواب رفتن به یک سفر کاری میتواند بیانگر این باشد که فرد زمان سختی را پیش رو دارد که باید تلاش کند تا با گذر از این زمان سخت، به آرامش برسد. دو دقیقه گذشت، یک ماشین پشت موتور پارک کرد، احساس می کردم که فردی در این خودرو می تواند موتور را تعمیر کند و کمکم خواهد کرد تا زنجیر را جدا کنم و موتورسیکلت را سالم تحویل دهم.

8 – خوشبختی و هم رخدادی را تجربه خواهید کرد. این گردشگر خوش شانس در یک لحظه خوشبختی و هم رخدادی را تجربه کرده بود، خرابی وسیله نقلیه به افرادی که از راه رسیدند ارتباط واقعی نداشت اما آنها مکانیک بودند و توانستند در زمان بحرانی به او کمک کنند. او گفت که آنها مکانیک بوده، برای پیدا کردن کار به اینجا آمده اند و می توانند در بیرون آوردن زنجیر کمک کنند. از آنها تشکر کردم و آنها نیز از اینکه توانسته بودند به یک فرد تنها در مسیر شان کمک کنند، خوشحال بودند. مردم با کمک مسافرت می توانند دیدگاه جهان محور و همبسته (بدون تبعیض نژادی و مذهبی و غیره) را تجربه کنند، می توانند ببینند، درک کنند، و تمامی تفکر ها را بپذیرند، و بدون تبعیض هر رفتاری که در لحظه فعلی مناسب است را بکار برند. همانطور که بیشتر سفر کنید بیشتر متوجه حقیقت این گفته ها خواهید شد، و با درک این حقایق بدون در نظر گرفتن ویژگی ها و سوابق افراد به راحتی با آنها ارتباط برقرار می کنید. مارک تواین نویسنده ی معروف گفته است: مسافرت نابود کننده ی پیشداوری، تعصب و محدودیت های فکری است.

لین یوتانگ نویسنده ی معروف چینی در مورد سفر می گوید: هیچ کس نمیداند سفر چقدر زیبا است تا اینکه به خانه برگشته، سر را در بالش قدیمی خود گذاشته و استراحت کند. نظر تیم کیهیل، فوتبالیست استرالیایی در مورد سفر چنین است: یک سفر بهترین وسیله ی سنجش دوستان است تا اندازه گیری فاصله ها. همچنین ون­های اجاره­ای این شرکت قبل از ارسال به سرویس مورد تایید کارشناسان فنی خودرو قرار می­گیرند و بهصورت کامل تمیز و ضدعفونی می­شوند. به تجربه یک گردشگر در این باره اشاره می کنیم که به اسپانیا سفر کرده بود. یکی از آنها به دیگری اشاره کرد که شروع کند. و هر چه بیشتر به نقاط مختلف سفر کنیم، جهان و زندگی را بیشتر تجربه خواهیم کرد. متوجه خواهیم شد که جهان، این کره ی خاکی خانه ی ماست، و از اینکه چگونه می توانیم با سازگاری و صلح کنار هم زندگی کنیم و از یکدیگر حمایت کنیم، آگاهی بیشتری به دست می آوریم. با این درک و آگاهی و سطح بصیرت، مردم افرادی را که از جنبش هایی مانند امور خیریه، آب و غیره حمایت می کنند را دوست داشته و این حرکت های مدنی نتیجه بهتری را بر جای می گذارند. در این لحظه احساس کردم که دنیا اینجا از من حمایت می کند و این تجربه برایم آخرین هدیه و منفعت بود.

9 – متوجه خواهید شد که زندگی هدیه شگفت انگیزی می باشد. زندگی هدیه زیبایی است. طبق گفته ی مایا آنجلو: شاید سفر نتواند مانع تعصب شود اما با مشاهده گریه، شادی، خوردن، نگرانی و مرگ همه انسان ها، می تواند این ایده را معرفی کند که اگر تلاش کنیم تا یکدیگر را در این شرایط درک کنیم، ممکن است به دوستی نیز برسیم. آدام صدیق درباره سفر چنین گفته است: سفر بهترین و راحت ترین روش برای آگاهی از جادوی خلقت می باشد که چگونه تار و پود آفرینش با خوشبختی و همزمانی با موقعیت زمانی عالی کنار هم چیده شده است. سنت آگوستین درباره سفر چنین گفته است: جهان یک کتاب است و افرادی که سفر نمی کنند تنها یک صفحه از کتاب را می خوانند. بدین معنا که شخص از آغاز، قصد پیمودن مسافت شرعی را داشته باشد. هر چند که مسئولان کشور برنامهای برای این تشویق نداشتند اما ناشناخته بودن ویروس موجب شد تا خیلی از افراد ایام نوروز ۹۹ را در منزل بمانند.

دیدگاهتان را بنویسید