مسافرت در بارداری – دکتر رقیه پورعلی

اگر به دنیال یک مقصد بهاره برای مسافرت های نوروزی خود هستید و دوست دارید بهترین سفر نوروزی خود را در بهترین شهر گردشگری ایران و در دل نقش جهان رقم بزنید؛ از همین امروز به فکر برنامه ریزی برای سفر به اصفهان باشید. فرهنگ آمریکای جنوبی از جذابیتهای این شهر سرزنده است و سفر متفاوتی را نسبت به شهرهای دیگر جهان برای شما رقم میزند. مسعودی چنان از جنب و جوش این جمعیتها در رشت به وجد میآید که قابل تامل است. مقایسه و تفاوتهای این جمعیتها با جمعیتها و احزاب رشت از جمله نکات ارزنده و قابل مطالعه این سفر است. مرامنامه و نظامنامههای مشعشع احزاب که تحت طبع و یا از طبع خارج شده است همین روزها بین اشخاص منتشر میشود و به طور قطع مسلم بدانید که یک نفر با عقیده و ایمان در این تشکیلات پیدا نخواهد شد و یک قدم کوچک هم برای مصالح و منافع عامه این گونه جمعیتها برنخواهند داشت.

هر قدر در اینجا آزادی فکر و عقیده ترویج دارد و چشم و گوش مردم باز شده و پیرامون کهنهپرستی و موهومات نمیگردند آنجا در دست نقطه معکوس قرار گرفته است. معاینه فنی خودرو، بررسی لاستیکها، تعویض روغن موتور و روغن ترمز و بررسی روشنایی ماشین در کنار لوازم ایمنی مانند زنجیر چرخ را در برنامه خود قرار دهید. ضمن اینکه در سالهای اخیر سرویسهایی مانند Airbnb امکان درآمدزایی برای صاحبخانههای بومی و اجاره ارزانتر از هتل برای گردشگران را فراهم کردهاند. دختر عموی او از دیدن این کادو ها حیرت زده شده بود و بسیار شادمان بود، مانند این که بهترین کادو را در جهان گرفته باشد. ارتفاع باعث افت فشار می شود و در صورتی که فرد بعد از جراحی در این شرایط قرار بگیرد هوا وارد بافتهای بینی شده و به آن فشار می آوردکه در نهایت باعث درد و ناراحتی در فرد می شود. نیروهایی است که در درون فرد و در محتوای اجتماعی شخص موجب حرکت وی می شوند، در واقع نیروهای انگیزشی هستند. اینکه مسافران به طور همزمان در پی تامین چندین نیاز هستند و با گذشت زمان نیاز ایشان تغییر می کند و اینکه انگیزه های شخصی و اجتماعی در سفر می تواند موجب انگیزه های بعدی شود هر کدام الگوی خاص و امکان متناسب با نیاز را می طلبد تا بتوان پاسخگوی مسافران بود.

ولی در بودجه تشکیلات نظمیه با اهتماماتی که شده است بودجه تشکیل نظمیه در لاهیجان تامین و در این سال اقدام به افتتاح اداره نظمیه آنجا خواهد شد. مسافرت مسافر برای تامین خواسته ها و ارضای نیاز انگیزشی خود عامل انگیزشی مثل نیاز به سفر و مسافرت، تفریح، زیارت، دیدن اقوام، کوه نوردی و … رفتن به جاهایی که پیش از این ندیده بودیم، منظره عالی، منظره زیبای یلاقی، بناهای تاریخی، باستانی، آب و هوای مطبوع، لذت بردن از مناظره طبیعی، کیفیت محیط، آب و هوا، خاک، دیدن دریا و ساحل، دیدار از افراد و مردم منطقه، دیدار با اقوام و دوستان، فرصت برای بالا بردن آگاهی، جذابیت های هنری و فرهنگی، زیارت بزرگان اهل دین، تجربه کردن شیوه های تازه از زندگی، تفریح و خوش بودن، فقط استراحت کامل، فرار از روزمرگی، گرد هم جمع شدن دوستان، خوردن غذاهای جدید، خرید و تجارت، رهایی از کار طاقت فرسا، فرهنگ متفاوت، مشاهده کارها یا چیزهای هیجان انگیز، ارزان بودن امکان سفر، ورزش و بدنسازی، طرحی نو بر انداختن، رفتن به جاهایی که سایر دوستان نرفته اند، دیدن محیط بیگانه، گرفتن روادید راحت جز زمینه های انگیزه های سفر هستند.

همچنین برای خرید بلیط اتوبوس VIP نیز می توانید از سرویس ما استفاده کنید. اگر سر و صدای مسافران، گریه کودکان و حتی رفت و آمد ماشینها در جاده شما را ناراحت میکند میتوانید یک هدفون همراه ببرید و در طول سفر با اتوبوس بهخصوص در طول شب گوشهایتان را با آن بپوشانید. مسعودی به نقاط دیگری از شهر حرکت میکند و به بیمارستانی رجوع میکند که آن زمان مریضخانه ملی نام داشت. پس مهم است که قبل از هر سفری، چک لیست تجهیزاتش را چک کنیم و هر چه نداریم، پیش از سفر تهیه کنیم. نکته جالب در گزارش سفر مسعودی به لاهیجان این است که او به همان نکاتی نزدیک میشود که هم اکنون نیز مردمان این شهر از همین وضعیت رنج میبرند. اهمیت تاسیس این مدرسه و آهنگهایی که ساخته و نواخته میشود و جمعیتی که از همین مدرسه به عرصه هنر کشور وارد میشود جایگاه خطه شمال را طی ۷۰ سال اخیر افزون نموده است. یکی از رفقای ما مسافرت زیادی به حدود خلیج فارس نموده بود، وقتی شرح بدبختی مردم و خرابی شهرهای آنجا را میداد من این تفاوت بزرگ را دریافتم. هرچند سالی که گیلان از اروپا عقب هست همان قدر بنادر جنوب و شهرهای ساحلی خلیج فارس با شهرهای کنار دریای خزر تفاوت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید