مسافرت در دوران بارداری – دکتر نفیسه مویدنیا

شما باید در مسافرت بیشتر از سایر مواقع آب بخورید، به علت آنکه فعالیتهایی که در طول سفر انجام میدهید بسیار زیاد هستند و بدن بهطور دائم به مصرف آب و غذا نیاز دارد. توصیههای زیر به شما کمک میکنند که از ابتلا به بیماریهایی که در اثر کمبود آب بدن بهوجود میآیند، در امان باشید. یکی از خطرناکترین بیماریهایی که در اثر کمبود آب، در بدن بهوجود میآید، سنگ کلیه است. خطرناکترین بیماری در اثر کمبود آب چیست؟ 6- احساس سردرد، خستگی، گرفتگی عضلات بدن، حالت تهوع و سرگیجه نشانههایی از کمبود آب بدن است. ممکن است این سوال برای شما هم بهوجود آمده باشد که از کجا میتوان فهمید بدن آب کافی دریافت کرده است؟ آن دسته از افرادی که هنوز واکسن کرونا نزده و قصد سفر با خودروی شخصی را داشته باشند، روزی یک میلیون تومان جریمه میشوند. به عبارتی در نوروز سال جدید آن دسته از خودروهایی جریمه میشوند که پلاکشان برای واکسیناسیون تأیید نشده باشد. حتی در برخی از مواقع، این بیماری اوج میگیرد و کلیهها نابود میشوند. اگر در طول روز شما به اندازهی کافی آب نخورید، کلیهها نمیتوانند عملکرد خود را بهدرستی انجام دهند و سموم را از بدن دور کنند.

آمارها حاکی از آنست که 22 درصد از مسافران از این روش برای انتخاب محل اقامتی خود استفاده می کنند که این روند رو به افزایش است. اگر افراد قصد سفر نوروزی با خودروی شخصی را داشته باشند، باید پلاک خودرو را در سامانه ایران من ثبت کنند. قبل از حرکت باید از وضعیت جاده ها مطلع شد. شاید مسافرت به شهرهای بزرگ مانند اصفهان، مشهد و شیراز نیاز به کسب اطلاعات بیشتر نداشته باشد اما اگر به شهرهای ناآشنا مسافرت می کنید حتما از قبل درباره جاذبه های گردشگری و اماکن دیدنی آن جستجو کنید و تا آن جایی که امکان دارد اطلاعات بیشتری درباره مسیرها، نام ها و نقشه شهر مورد نظر کسب کنید. سفر ارزان خصوصا در ایام تعطیل، چیزی است که همه خانواده ها دنبالش هستن اما ارزان سفر کردن مهارتیه که هر کسی نداره. بهترین بیمه مسافرتی باید جبران مخارج هزینههای پزشکی و بستری در مقصد را مطابق نرخ ارزی که در قرارداد بیمهنامه درج میشود متعهد شود.

یعنی فردی که پلاک خودرو به نام اوست، باید وارد سامانه ایران من شود، اطلاعات تزریق واکسن و پلاک خودرو را در این سامانه ثبت و اعلام کند که دو یا سه دز واکسن کرونا را دریافت کرده است. وی گفت: همچنین ارائه خدمات از جمله در بحث کالا، مسافرت، استخرهای شنا و ورود به پاساژهای خرید باید با کارت واکسیناسیون انجام شود تا تشویقی برای تزریق واکسن کسانی باشد که تزریق نکرده اند. درکنار مصرف به اندازه آب، شما باید از سالم بودن آب هم مطمئن شوید. از انجام حرکاتی که باعث به هم ریختن تمرکز راننده میشه خودداری کنین. در برخی مواقع، به علت مصرف آب آلوده، شما دچار بیماری سنگ کلیه میشوید که بسیار خطرناک است. برخی پروازهای داخلی برای ماههای آخر بارداری از پزشک شما مجوز میخواهند و در برخی پروازهای بین المللی حداکثر تا ۲۸ هفتگی اجازه پرواز میدهند. اگر به دنبال نوشیدنی میگردید که از کیفیت بسیار خوبی برخوردار باشد، به شما پیشنهاد میکنیم که محصول آب معدنی عالیس سر بزنید. در ادامه توصیه هایی برای داشتن سفر ارزان بهتون پیشنهاد میکنیم که قطعا به کارتون میاد.

این قوانین همگی به نفع سلامت مادر باردار و جنین بوده و در خصوص شرکتهای هواپیمایی مختلف دارای استانداردها تا حدودی متغیر بوده که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. در صورتی که بعد از تماس با شرکت بیمهگر، پرداخت هزینههای درمان بیماری شما مورد تائید آن شرکت قرار گرفت؛ اما پزشک، داروخانه، آزمایشگاه و یا مرکز درمانیای که طرف قرارداد با شرکت بیمهگر باشد در آن کشور وجود نداشته باشد، برای دریافت هزینههای درمان انجام شده پس از پرداخت هزینهها، اصل قبضها با مهر و امضا و کد رهگیری را به همراه سایر مدارک به نمایندگی و یا مجتمعهای بیمهای مربوطه که بیمهنامه مسافرتی خود را خریداری نموده اید، تحویل دهید. چی نصیبم شد تو این دو سال جز دوری و فراق و حسرت یک عمر که ندیدن پدرم به دلم گذاشت. مسافرت یکی از تفریحات اصلی و اساسی همه ما برای گذراندن تعطیلات آخر هفته یا آخر سال است. بستگان درجه اول: شامل همسر قانونی، فرزندان (کمتر از ۱۸ سال)، پدر، مادر، برادر و خواهر بیمهشده میباشد. اگر شما در طول سفر با اتوبوس خوابتان نمیبرد و چندین ساعت کلافه میشوید میتوانید قبل از سفر یک عدد قرص خوابآور ضعیف با تجویز پزشکتان مصرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید