مسافرت رویایی تان را با این راهنما تجربه خواهید کرد [جامع و کاربردی]

برای یک مسافرت ارزان عموماً فصل های سرد یعنی اول پاییز تا آخر زمستان، مناسبتر هستند، چون در این فصول حجم مسافران بسیار کمتر بوده و در نتیجه هزینه ها کاهش می یابد. به جرئت میتوان گفت یکی از جذابترین جاهای تاریخی و دیدنی ایران، برای سفرکردن و خوشگذراندن، جزیرۀ کیش است. قاهره پایتخت مصر و دارای یکی از کهنترین تمدنهای بشری در جهان است. یکی از مهمترین هزینه های سفر، هزینه غذاست. در موقع برنامه ریزی برای سفر، شهرها و مناطق توریستی و گران قیمت را انتخاب نکنید، شما می توانید با انتخاب شهرهای کوچکتر که هزینه سفر به آنها کمتر است، یک مسافرت ارزان را تجربه کنید. سالمندی که به بیماری دیابت مبتلا می باشد در صورتی که بیماری اش به ثبات رسیده باشد می تواند به سفر برود و لازم است قبل از آن با پزشک مشورت کند . ارتفاع قله ­ی آن 1700 متر است. شما می توانید با خرید این تورها هزینه یک مسافرت ارزان را بپردازید و سفری را تجربه کنید که چندین برابر هزینه ای که پرداخته اید ارزشمند است. کودکانی که به مسافرت می روند، در مقایسه با بچه هایی که نمی توانند به سفر بروند، شانس بیشتری برای موفقیت در زندگی دارند.

این تجربیات خاطرات خانوادگی مستحکمی را میسازند و در روحیه آنها برای بزرگ شدن، اثرات مثبتی میگذارند. لذت سفر که فقط در هزینه های هنگفت و گزاف خلاصه نمی شود، شما می توانید با رعایت چند نکته کوچک شرایط یک مسافرت ارزان ولی خاطره انگیز را برای خود و خانواده تان فراهم نمایید. متاسفانه این ماجرا در ایران و بازار داخلی ما صدق نمیکند، چرا که قیمت خودروها طوری بالاست که عمده اقشار متوسط به همان یک خودرویی که دارند اکتفا نمودهاند. همچنین در طول سفر خواهید دید که غریبه ها تا چه حدی مهربان بوده و رفتار دوستانه ای دارند، و حتی تمایل دارند که با دادن مکانی برای استراحت در طول شب از شما مراقبت کنند. شاید پاییز برای خیلیها که فراری از آبوهوای غیرقابل پیشبینی و بارانیاند بهترین زمان سفر به کیش نباشد اما برخی هم شیفتۀ دلربایی پاییز در سواحل خلیج فارس هستند. همه دوست دارند یک مسافرت هیجان انگیز و شیرین را تجربه کنند ولی تهیه هزینه سفر برای بعضی از اقشار جامعه دشوار است. تقریبا یک سوم شرکت کنندگان دربین بزرگسالان بیان کردند، از تعطیلاتی که در کودکی تجربه کرده اند خاطرات شاد و زنده ای دارند.

کودکانی که به طور مکرر با والدین سفر می کنند نیز تمایل دارند حافظه های شاد باقی مانده از سفرها را حفظ کنند و همه آنها را در طول زندگی به یاد آورند. اگر مجبور شدید که شما راننده باشید هر دو ساعت یک بار توقف کنید و هرگز در شب رانندگی نکنید . تحقیقات انجام شده توسط Jaak Panksepp، یک متخصص علوم اعصاب در دانشگاه ایالتی واشنگتن، نشان داد که سفرهای خانوادگی باعث ایجاد دو سیستم ژنتیکی در منطقه لیمبیک مغز می شود. در طول تعطیلات خانوادگی، هر دو سیستم در بچه ها فعال می شوند. وی گفت: “هنگامی که تجربیات تعطیلات خانوادگی، این سیستم ها را در مغز فرزندانتان فعال می کند، آنها مواد شیمیایی از جمله مواد افیونی، اکسی توسین و دوپامین را تحریک می کنند، استرس را کاهش می دهند و احساسات گرم و سخاوتمندانه نسبت به یکدیگر را فعال می کنند. این توسط یک تحقیق پژوهشی در سال 2015 انجام شده توسط انجمن تعطیلات خانوادگی، که به بررسی تأثیرات مثبت تعطیلات خانوادگی می پردازد، تأیید شد. تقریبا 69 درصد از پاسخ دهندگان ادعا می کردند که سفر باعث افزایش حس کنجکاوی در کودکان می شود.

در طول سفر مدام با تلفن خود بازی نکنید. رمانتیک بازی درآوردن شاهرخ استخری و زنش در قشم/عوض شدن تیپ همسر شاهرخ استخری در مسافرت! اینها اساساً عواملی هستند که به موفقیت کمک می کنند، هم در حوزه دانشگاهی و هم بعد زندگی. در مطالعهای که توسط انجمن مسافرتی دانش آموزان و جوانان Student and Youth Travel Association (SYTA) انجام شده، مشخص شد که مسافرت، دانش آموزان را از جهات مختلفی تحت تأثیر قرار داده است. اگر هم دوست دارید پاریس را طوری دیگر ببینید، از تماشای نیمه شب در پاریس پشیمان نخواهید شد. را عنوان شرط قرار دادهاند. سیستم PLAY هنگامی فعال می شود که کودکان پای خود را در شن و ماسه قرار دهند، سوار بر پشت والدین خود شوند یا کنار استخر نشسته باشند. وی افزود: “فکر کردن و یادآوری شادترین خاطرات ما که از زمان خوشحالی در کنار خانواده گذرانده ایم، می تواند بسیار مؤثر باشد و در هنگام روبرو شدن با اوقات سخت و مشکل زندگی، آرامش و تصمیم گیری بهتر را برای ما به ارمغان بیاورد. چه چیز جذاب تر از اینکه زمستان های ایران در جزایر کیش و قشم و با بندر عباس می تواند بهترین روزها را برای مسافران به ارمغان بیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید