نوشیدن آب در هنگام مسافرت را فراموش نکنید

معمولا قبل از مسافرت برنامهریزی میکنیم، از برنامهریزی برای رزرو هتل و خرید بلیط هواپیما تا برنامههای داخل سفر، اما همیشه همه چیز طبق برنامهریزی ما پیش نمیرود؛ ممکن است به هر دلیلی برنامه سفر بهم بریزد؛ از کنسل شدن پرواز به علت تغییر شرایط آب و هوایی تا بیماری یکی از اعضای خانواده و هیچ یک از این مسائل قابل پیشبینی نیست. همچنین در اینکه سى روز ماندن در غیر وطن با تردید در ماندن و رفتن و در نتیجه عدم قصد اقامت ده روز موجب برداشته شدن حکم اتمام نماز مىشود یا نه و یا در صورتى که پس از سى روز، ده روز اقامت کند که در مجموع چهل روز شود، حکم اتمام برداشته مىشود، اختلاف است. چادر زدن هم یکی از راههای داشتن مسافرت ارزان است. پس برای اینکه درصورت بروز حادثه و خسارت بتوانند هزینههای مسافر را مطابق با تعهدات بیمهنامه پوشش بدهند، باید از شرکتهای کمکرسان بهعنوان واسطه کمک بگیرند.

شما باید در مسافرت بیشتر از سایر مواقع آب بخورید، به علت آنکه فعالیتهایی که در طول سفر انجام میدهید بسیار زیاد هستند و بدن بهطور دائم به مصرف آب و غذا نیاز دارد. تمام این شرکتهای هواپیمایی، سفر هوایی در ماه آخر بارداری و بالای 35 هفته را به طور کلی ممنوع اعلام کردهاند. در این اطلاعیه آمده است: چنانچه وضعیت هریک از شهرهای زرد و آبی در طول مدت ایام تعطیلات به وضعیت نارنجی و قرمز تغییر یابد، کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی نسبت به اعلام وضعیت به ستاد استانی اقدام می کند. کمربند ایمنی خود رو در طول مسیر بسته نگهدارین. همراه بردن خودرو برای خانواده های کم جمعیت به معنی سوخت بیشتر و هزینه حمل و نقل و البته دردسرهای بیشتره در صورتیکه با اتوبوس یا قطار میتونین خیلی راحت تر سفر کنین و هزینه کمتری بپردازین و خستگی رانندگی در جاده های شلوغ رو تجربه نکنین. پیش از رفتن به سفر بهتره مشخص کنیم که به چه مکانی میخوایم بریم و نوع وسیله رو متناسب با مسافت و همچنین با دقت در ایمنی وسیله، سرعت، قیمت و سهولت دسترسی به مناطقی که قصد بازدید از اونجا رو داریم و همچنین متناسب با بودجه ای که میخوایم در سفر خرج کنیم تعیین کنیم.

البته در برگشت، چنانچه مسافت به مقدار هشت فرسخ یا بیشتر باشد، نمازش قصر خواهد بود؛ چنان که اگر کسى بعد از پیمودن مسافت شرعى بدون قصد، از آن جا به بعد قصد مسافت کند، نمازش قصر مىشود. بنابر این، نماز بادیه نشینان که دریک جا استقرار ندارند، بلکه در جاهاى سرسبز و پر آب و علف فرود مىآیند و منزل مىکنند تمام است. همانطور که در این مقاله خواندید، آب ضروریترین نوشیدنی برای بدن است. یعنی فردی که پلاک خودرو به نام اوست، باید وارد سامانه ایران من شود، اطلاعات تزریق واکسن و پلاک خودرو را در این سامانه ثبت و اعلام کند که دو یا سه دز واکسن کرونا را دریافت کرده است. یکی از خطرناکترین بیماریهایی که در اثر کمبود آب، در بدن بهوجود میآید، سنگ کلیه است. اگر هیچ شناختی دربارهی انواع آبهای مناسب شرب ندارید و نمیدانید که دقیقا چه آبی برای سلامت شما مفید است، به شما پیشنهاد میکنیم که آب معدنی تهیه کنید.

در انتخاب وسیله برای مسافرت کردن به چه نکاتی باید توجه کرد؟ تا به حال برایتان پیش آمده به اول جاده که میرسید، یادتان بیوفتد چند وسیله مهم را با خودتان نیاوردهاید؟ گذشته از سختی حمل و نقل ساکها و چمدانها، هزینهای که گاه مجبوریم برای اضافهبار به شرکتهای هواپیمایی بپردازیم بیش از حد انتظار ماست. در صورت بروز حادثه از چکش های بالای اتوبوس استفاده بشه. از هر عملی که اقدام بیمهگر را علیه مسئول حادثه (در صورت وجود) مشکل و نامقدور سازد، خودداری نماید. در صورت اعلام تغییر روند بیماری در شهرها، ظرف کمترین زمان ممکن افراد غیربومی اقدام به بازگشت کنند و افرادی ­که از وضعیت بیماری خود اطلاع دارند (تست مثبت) به هیچ عنوان اقدام به تردد و عزیمت به مسافرت نکنند. در بارداریهای تک قلو، سن بارداری مجاز تا 36 هفتگی و در بارداری چند قلو تا 32 هفتگی، در پروازهای بریتیش ایرویز اعلام شده است. ورود به اماکنی همچون موزه یا باغ وحش ها گاهی به دلایل مختلف و در روزهای خاصی رایگان اعلام می شود. گذشته از اینترنت همراه، اینترنت ثابت رایگان در اکثر فرودگاهها، رستورانها، کافهها و مراکز خرید در دسترس شماست. به همیندلیل بعد از مدت کوتاهی کلیهها سنگ میگیرند که بسیار خطرناک هستند.

0 دیدگاه دربارهٔ «نوشیدن آب در هنگام مسافرت را فراموش نکنید»

دیدگاهتان را بنویسید