همه ما عاشق سفر کردن هستیم

فرض کنید شخصی خارجی قصد مسافرت به ایران را دارد، باید چهچیزهایی را بداند و چه نکاتی را رعایت کند؟ پس ممکن است به نظر بیاید که تنها سفر کردن و بدون افرادی که دوستشان داریم، کمتر همچین حس و تجربه ای را به ما منتقل می کند. گشتن در این فضاها علاوه بر اینکه وقتگیر است ممکن است شما را وسوسه کند و در نهایت چیزهایی را بخرید که بعداً از آن پشیمان شوید. ضمن اینکه در سفر اقتصادی صندلیهای بیزنس را فراموش کنید و برای صندلی اکونومی (اقتصادی) بلیت بخرید. اگر در طول یک سال تنها فرصت برنامه ریزی برای یک سفر یکی دو هفتهای در اختیار شماست، بهتر است با پرداخت مبلغی بیشتر، بلیت یک پرواز مستقیم را برای کمتر تلف شدن زمان سفر تهیه کنید. دنا پلاس فیس لیفت دنا است که هم ظاهر ارتقا یافتهای دارد و هم امکانات و مشخصات آن کمی بهتر شده است. پس بهتر است درخواست ویزا را هم به روزهای نزدیک به زمان سفر موکول نکنیم. برای تجربۀ ناب غواصی در سواحل جزیرۀ کیش و آبهای خلیج فارس، بهتر است به درستی آبوهوا را از قبل بررسی کنید و همچنین برنامهریزی کنید که صبح زود یا ظهر، وقتی آفتاب بالای آسمان است به غواصی بروید.

یکی از لوکس ترین انواع سفر، مسافرت دریایی است. اجناس بازار همیشه از پاساژها و فروشگاههای لوکس ارزانترند. نیازی نیست در طی مسافرت خود در یک هتل لوکس 4 یا 5 ستاره بمانید. شما میتوانید نظرات خود درباره مسافرت را با ما و سایر خوانندگان فانیبو در میان بگذارید. مسافرت با خانواده و دوستان بسیار لذت بخش است و می تواند خاطرات زیادی برای ما بسازد و خنده هایی را به لبمان بیاورد که تا پایان زندگی آن ها را فراموش نکنیم. انتخاب محل اقامت بخش مهم دیگری از بودجهی سفر شماست. از نظر خورد و خوراک بیش از مواقع دیگر دقت کنید؛ غذاهای خیابانی نخورید، گوشت را کاملاً پخته شده میل کنید، آبمیوههای پاکتی و کارخانهای سالمتر از انواع خیابانی آن هستند، غذاهای عجیبوغریبی را که نمیدانید به آنها حساسیت نشان خواهید داد یا نه، میل نکنید. اگر هم امکان این کار را ندارید از رستورانهای کوچک ولی تمیز، غذاهای خیابانی و… در این میان، حس ماجراجویی و تنوع طلبی هم یکی دیگر از علت های اصلی بسیاری از سفرهاست. مشخص است که مسافرت با قطار از سفر با دوچرخه و موتور در این دوران امنتر است. رانندگی با ماشین تویوتا هایس نرم و روان، بدنه آن مقاوم و قابلاعتماد، دارای صندلی نرم و راحت برای سرنشینان، دارای سیستم سرمایشی و گرمایشی، سیستم پخش تصویری و صوتی، مجهز به دوربین حرکت عقب، مناسب برای سفرهای گروهی با ظرفیت ۱۲ تا ۱۴ نفر، بیمه همه سرنشینان، با قابلیت تبدیل صندلی به تخت­خواب از جمله دلایل محبوبیت و انتخاب آن برای گردش­های خانوادگی در داخل یا بیرون شهر است.

این داروها حالت گیجی و خواب آلودگی ایجاد می کنند اما در عوض شما را از عوارض این بیماری آزاردهنده مصون می کنند. اختیار روزهاى شنبه، سه شنبه و پنج شنبه براى سفر، مستحب و روزهاى دو شنبه و چهار شنبه و قبل از ظهر روز جمعه مکروه است. در نهایت قبل از شروع سفر و انجام تمامی آمادگیها باید درباره مقصد خود بهخوبی تحقیق کنید. اگر به خارج از کشور میروید، پزشک شما یک نامه انگلیسی از وضعیت بارداری و داروهای مورد استفاده شما مینویسد تا همراه خود داشته باشید و در صورت نیاز به مراجعه به پزشک در کشور مقصد، با سرعت و دقت درمان شوید. بهخصوص اگر از هرگونه بیماری در کنار بارداری خود رنج میبرید، باید کاملاً تحت نظر باشید. اتو یکی دیگر از آن وسایل غیرضروری در سفر است که با به کار بستن چند ترفند دیگر نیازی به آن نخواهید داشت. برای مثال در سفر با ماشین حتماً باید به محض سوار شدن کمربند ایمنی خود را ببندید، ترجیحاً سوار ماشینی شوید که ایربگ داشته باشد، هنگام حرکت قطار، اتوبوس و هواپیما از آنجایی که راهروی آنها تنگ است و احتمال تکان ناگهانی وجود دارد، دستتان را به پشتی صندلیها، میلهها و… با گشتی در اینترنت لیست بلند بالایی از فیلمهای مسافرتی را پیدا میکنید.

آیا خرید هم قسمت عمدهای از آن است یا برای دیدن جاذبههای طبیعی و تاریخی سفر میکنید؟ وقتی به جایی سفر میکنید شاید راحتترین راه حملونقل گرفتن تاکسی دربست، اجاره اوبر و… بهخصوص اگر هدف شما از سفر بیشتر گشتوگذار و بازدید از جاهای دیدنی مقصد است، هتلهای 3 ستاره و هاستلها هم میتوانند کارتان را راه بیاندازند. این شرط به لحاظ حدود و نیز مفهوم و مراد از آن از مباحث بسیار مشکل و پیچیده فقهى و محل اختلافات شدید است. بیشتر شهرهای توریستی کارتهای شهری مخصوص گردشگران دارند که توسط آن میتوانید سوار قطار، اتوبوس و… بسته به انتخابهای متفاوتی که در طول شبانهروز برای سفر خود انجام میدهید، میتوانید هزینه سفر را با میلیونها تومان ارزانتر یا گرانتر تمام کنید. بیشتر ایرلاینها اجازه مسافرت با هواپیما در بارداری را تا ماه هشتم میدهند. به این صورت که در ابتدا مقدار 50% یا همان نصف مبلغ، برای مثال : دو میلیون تومان را نقدی پرداخت کرده و مبلغ دو میلیون تومان مابقی آن را می توانی بین 4 الی 9 ماه با آژانس تسویه نمایی.

دیدگاهتان را بنویسید