همه ما عاشق سفر کردن هستیم

این منطقه از بهترین شهر شمال برای مسافرت در تابستان است که از شهرت زیادی برخوردار میباشد و کمتر کسی است که این روستا را نشناسد. این شهر دارای جاذبه­های گردشگری از جمله: آبشار انگاس، تالاب ­ارواح، دیو چشمه و بازارهای سنتی که انواع و اقسام سبزیجات و ماهی و میوه­های مختلفی دارد. ماسوله منطقه­ای است که خانه­های آن سبک معماری عجیب و شگفتانگیزی دارند. با سفر به منطقه ماسوله خانه­های پلکانی را خواهید دید که تاریخی و جذاب هستند. از بهترین شهر شمال برای مسافرت در تابستان می­توان ماسوله را نام برد. کمتر کسی است که به مازندران سفر کرده باشد و به نوشهر که به شهر طبیعت، شهرت دارد نرفته باشد! شکى نیست که صدق عنوان شغل و کار بر جیزى منوط به انتخاب آن به عنوان شغل و اشتغال به آن با تصمیم بر استمرار آن است. برخى بین کسى که سفر شغل و حرفه او است و کسى که چنین نیست تفصیل داده و گفتهاند: در صورت نخست، در سفر اول نماز تمام است و نیازى به تکرار سفر نیست؛ زیرا شغل و حرفه قرار دادن سفر جایگزین تکرار سفر مىشود؛ لیکن در صورت دوم، تکرار سفر به اندازهاى که نزد عرف کثیر السفر به شمار آید-که به کمتر از سه بار سفر کردن پى درپى محقق نمىشود-لازم است.

چک لیست سفر به شما امکان مرور سریع وسایل را میدهد، به این صورت که بعد از تمام شدن کارتان، میتوانید چک لیست را از ابتدا دوباره بررسی کنید و همه مواردش را در وسایلتان بررسی کنید که حتما گذاشته باشید! لازم است داروهای مخصوص خود را در کیف دستی قرار داده و به داخل هواپیما بیاورند تا در صورت لزوم در دسترس باشد. این پارک در ابتدا قرار بود مکانی برای گونه­های گیاهی و جانوری نادر باشد و از آن محافظت شود، اما بعد از این که آن را ساختند امکانات تفریحی و گردشگری در این پارک قرار دادند و به عنوان یکی از مناطق توریستی شهر نوشهر شناخته شده است. از آنجا که یکی از شهرهای گردشگری و پر مسافر در ایام نوروز شهر مشهد هست، علی اصغر شالبافیان برای شرکت در نخستین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر به خراسان رضوی رفت. اگر در پی بزرگی و تعالی هستید، از شهرهای خود، سفر کنید پس مسافرت کنید که در آن پنج فایده است: نخست این که هم و غم شما به شادی و گشایش، مبدل می شود. اگر به مازندران سفر کردید، حتماً به سواد کوه بروید و از مناطق زیبای آن دیدن کنید.

افرادیکه دوستدار طبیعت هستند، حتماً به این روستا سفر کنند. این روستا که در ارتفاع قرار دارد، همیشه خنک و خوش آب و هوا می­باشد و بسیار لذتبخش و دلپذیر است. بیش­ترین منطقهای که در تابستان از مناطق خنک برخوردار است، سوادکوه مازندران می­باشد. این منطقه بکر در 48 کیلومتری چالوس و 170 کیلومتری تهران قرار گرفته و دشتی زیبا و سرسبزی است و در ارتفاع 1107 متری از سطح دریا و در بالای کوه­ها می­باشد. یکی از بهترین و خنک­ترین مناطق موجود در مازندران، مازیچال است که در ارتفاع 2600 متری قرار دارد. هوای این روستای ییلاقی در بیش­تر وقت­ها ابری است و در ارتفاع 2700 متری از سطح دریا قرار گرفته است. مکان دیگری که در نوشهر قرار دارد همانطور که اشاره کردیم، دیو چشمه است که آب بسیار گوارایی دارد و از معروف­ترین و شناخته­ترین چشمه­ها در میان بومیان می­باشد. شاید پیش خود بگویید که چه فرقی می کند هوای آفتابی، ابری یا بارانی باشد؟ اگر در هتل اقامت دارید که نمیتوانید پختوپز کنید، اما اگر خانهای اجاره کردهاید میتوانید با خرید مواد اولیه از سوپرمارکتها و پختوپز غذاهای ساده در خانه یا آپارتمان، از هزینههای مسافرت خود بکاهید. سوادکوه یکی از شهرهای مازندران است که دارای جاذبه­های گردشگری فراوان و زیادی بوده و طبیعت زیبا و شگفتانگیزی دارد.

کلاردشت مناطق جذاب زیادی دارد و دارای جنگل­های بسیار بزرگ و زیبا، جنگل­های عباسآباد و رودخانه سردآبرود است که از جنوب به قله تخت سلیمان و از سمت شمال نیز به منطقه زیبا و گردشگری عباسآباد ختم می­شود. یکی دیگر از بهترین شهر شمال برای مسافرت در تابستان، کلاردشت است که دارای آب و هوای بسیار دلپذیری است و بهترین مکان برای سفر کردن در فصل گرما می­باشد. شما با سفر به کلاردشت (بهترین شهر شمال برای مسافرت در تابستان)، می­توانید از دهکده بسیار زیبایی به نام “مازیچال” دیدن کنید که در مجاورت آن قرار دارد. وجود دریا و جنگل و روستاهای زیبا و پل ورسک این منطقه را به بهشت گردشگری تبدیل کرده که انسان از دیدن چشماندازهای زیبای این منطقه سیر نمی­شود. از چند سال پیش شرکتهای معتبر بیمه در ایران با همکاری شرکتهای مختلف خارجی بیمههایی کامل و قابل توجه را با قیمتهایی مقرون به صرفه در اختیار مسافران قرار میدهند. کشورهای استوایی (مانند مالزی و تایلند) به خاطر اقلیم گرم و مرطوبی که دارند محل زیست حشرات و مکان مناسبی برای انتشار بیماریها هستند و بهتر است پیش از سفر به این کشورها با پزشک خود برای احتمال نیاز به واکسیناسیون مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید