پک لیست اقدامات قبل و هنگام سفر به شمال

معمولاً زنان باردار میخواهند بدانند که آیا مسافرت در بارداری واقعاً خطرناک است؟ مسافرت در بارداری برای مادر ضرر دارد؟ بارداری مدت زمانی نسبتاً طولانی است و استرس و خطرات زیادی به همراه دارد. نشستن طولانی مدت و عدم تحرک در طی مسافرت باعث افزایش خطر ابتلا به DVT میشود. توجه داشته باشید بدون ویزا هم محدودیتهایی دارید و هر قانون کشور تعیین میکند که چه مدت بدون ویزا میتوانید آنجا بمانید و این مدت زمان بین دو هفته تا 90 روز متغیر است. در مسافرت خارج از کشور به آمادهسازی و تحقیقات بیشتری قبل از سفر نیاز دارید. در کنار این افراد، کسانی که قصد مسافرت به خارج از کشور را دارند، موظف به ارائه آزمایش PCR برای اخذ اجازه ورود به کشورهای دیگر هستند. در سالهای اخیر مسافرت با موتور هم در کنار وسایل نقلیه دیگر طرفدارانی پیدا کرده است. اما این وسیله نقلیه نیز مانند بسیاری از وسایل دیگر نیازمند آمادهسازیهایی است که باید آنها را مورد توجه قرار دهید. اگر از قبل برای سفر جادهای خود برنامهریزی کردهاید، احتمالا یک تصویر ذهنی مناسب از کارهایی که میخواهید انجام دهید و جاهایی که قرار است بروید، به دست آوردهاید.

پس این کار را انجام دهید. پس از تماس با شماره تلفن مندرج در بیمهنامه و دریافت کد رهگیری، شرکت بیمهگر برای انجام معاینات پزشکی، پزشک معتمد خود را معرفی میکند و بیمهشده فقط مبلغ فرانشیز بیمهنامه را پرداخت میکند. 12- نوزادان طیبعی پس از هفته اول تولد منع پروازی ندارند. اول اینکه اعتبار پاسپورت خود را چک کنید. برخی از بانوان بارداریهای سخت و پرخطری دارند و باید بیشتر تحت مراقبت باشند، برخی از بانوان هم هیچ مشکل خاصی ندارند و بهخصوص در ماههای اول به راحتی میتوانند به هرجایی که مایل بودند سفر کنند. اکنون قصد داریم با توجه به نزدیکتر شدن به ایام تعطیلات نوروز چند خودروی مناسب سفر را برای کسانی که بودجه خرید یا تعویض دارند معرفی کنیم. یا وسایل مورد نیاز در مسافرت و انتخاب آنها جزو اولین دغدغه های یک مسافر به حساب می آید و مهمتر اینکه بسته به اینکه به چه شیوه و به کدام مقصد سفر می کنید، چمدان و کوله سفر شما حاوی وسایل و موارد گوناگون و متفاوتی خواهد بود ، مثلا همه ما وسایل شخصی که در سفرهای خانوادگی در دوران کودکی و نوجوانی همراهمان می بردیم را به خاطر داریم! وسایل ابتدایی مربوط به تعمیرات موتور را هم باید همراه خود داشته باشید.

در واقع چک لیست سفر به کارتان نظم و تمرکز میدهد که وسایل لازم هر دسته بندی را جمع کنید و بعد سراغ سایر وسایل بروید. در مرحله بعد باید بدانید برای رفتن کشور مقصد به ویزا نیاز دارید یا خیر، اگر نیاز دارید آیا ویزا فرودگاهی صادر میشود یا از طریق سفارت باید اقدام کنید. اگر بیوتی بلاگر نیستید و یا قصد ندارید در طول سفر به یک مهمانی دوستانه یا رسمی بروید، بهتر است از همراه داشتن لوازمآرایشی متعدد خودداری کنید. بنابراین قبل از جمع کردن چمدان، آبوهوای فعلی و پیشبینی آبوهوا را برای زمانی که در سفر خواهید بود، چک کنید. توصیه می شود به جای هتل از مهمان خانه ها، آپارتمان های اجاره ای یا خانه های محلی استفاده کنید که البته همگی خدماتی کمتر نسبت به هتل ارائه می دهند اما علاوه بر بهره مند شدن از خدمات ضروری، مقدار پول قابل توجهی صرفه جویی خواهید کرد. شما می توانید ویلایی متناسب با بودجه و امکانات مورد نظر خود اجاره نمایید بدون اینکه مجبور به پرداخت هزینه های اضتفی و یا این در و آن در زدن برای اجاره ویلا در مقصد شوید.

شهر نجف در مواقعی شلوغ تر بوده و در مواقعی می توانید به سهولت در این شهر به گشت و گذار بپردازید. میخواهید با موتور به سفر داخلی بروید یا سفر خارجی؟ فضای داخلی جادار و تجهیزات ایمنی فراوان از جمله ویژگیهای این خودرو هستند، اما آنچه برلیانس را در سطح امنیتی خوبی قرار داده، ترمزهای آن هستند که تستهای معتبر زیادی را پشت سر گذاشتهاند. در این نوع سفرها باید دقت زیادی به باک بنزین داشته باشید. قطارها معمولا اتاقهای زیادی به منظور حرکت کردن و راه رفتن دارند. نه تنها باید از گناهان گریخت، بلکه اندیشه گناه را نیز باید به خود راه نداد. حیف است که اینهمه راه تا شمال سفر کنید اما از جاذبه های آن غافل باشید. بعد از سوختگیری از ضد عفونیکننده دست با حداقل ۶۰ % الکل استفاده کنید. البته قوانین مسافرتی و مهاجرتی کموبیش تغییر میکنند ولی در حال حاضر، مسافرت با گرین کارت برای ایرانیان به کانادا، مکزیک، کاستا ریکا، جاماییکا، جمهوری دومینیک و… اشخاص دارای گرین کارت نیز قوانین مخصوص به خود را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید