8 تا از بهترین مکان ها برای مسافرت خارجی در اردیبهشت

مردم با کمک مسافرت می توانند دیدگاه جهان محور و همبسته (بدون تبعیض نژادی و مذهبی و غیره) را تجربه کنند، می توانند ببینند، درک کنند، و تمامی تفکر ها را بپذیرند، و بدون تبعیض هر رفتاری که در لحظه فعلی مناسب است را بکار برند. اگر با دوست یا شریکتان به سفر بروید احتمالا ترجیح می دهید که بیشتر با هم دیگر صحبت کنید و بقیه مردم هم معمولا دخالتی در کار شما نمی کنند. چرا اغلب گردشگران تنها سفر کردن را پیشنهاد می کنند؟ در تنها سفر کردن شما می توانید اگر در سینما از فیلمی خوشتان نمی آید از سینما بیرون بیایید یا ساعت ها صرف گشتن در موزه ای کنید که بقیه افرادی که می شناسید اصلا از آن خوششان نمی آید. پس ممکن است به نظر بیاید که تنها سفر کردن و بدون افرادی که دوستشان داریم، کمتر همچین حس و تجربه ای را به ما منتقل می کند. دسترسی و ارتباط برقرار کردن در تنها سفر کردن بسیار راحت تر است.

به علاوه اینکه شما راحت تر می توانید در ادامه، برنامه سفر خود را تغییر دهید. اما در تنها سفر کردن به راحتی می توانید تصمیم جدیدی بگیرید و به سفر خود ادامه دهید. رفتن به طبیعت نه تنها اثر بهتری میتونه روی روحیه شما بذاره که اگه جانب اطمینان رو رعایت کنین هزینه کمتری هم دارد. اما اگر تنها باشید، معمولا ارتباط گرفتن بقیه با شما کار راحت تری است. ممکن است حتی مقصد ارزانی را انتخاب کنید اما با کارهایی مانند سفر در فصل شلوغی (هایسیزن)، انتخاب هتل لوکس، رستورانهای شیک و… علاوه بر وسایل سفر که باید کامل باشد، از زمانی که تصمیم به سفر میگیریم با توجه به مقصدی که انتخاب میکنیم لازم است کارهایی انجام دهیم و برای سفر آماده وشویم. مطمئنا هدف از مسافرت به شمال و اقامت در این خطه، داشتن اوقاتی خوش و مفرح است و هیچ کس دوست ندارد که با دل آشوبه هایی مداوم، سفر را به کام خود و همراهانش تلخ نماید. بنابر این، اگر کسى قصد دارد قبل از رسیدن به مسافت، ده روز در مکانى اقامت کند، نمازش تمام است.

یکی از بدترین چیزهایی که ممکن است شما را آزار دهد این است که بلیط خود را خیلی زود تهیه کرده و قیمت های کاهش یافته لحظات آخر شما رو شوکه کند! این یعنی خرید بلیت خود را برای لحظه آخر نگذارید چرا که پروازهای سیستمی هرچه به روز پرواز نزدیکتر میشوید، گرانتر میشوند. خرید مواد اولیه و پختن آنها در یک هفته نسبت به غذا خوردن در رستوران در طی هفته، بیش از 50 درصد هزینه خورد و خوراک را کم میکند. پروازها بهطور کلی در اوایل و اواخر هفته گرانترند. بنابراین اگر سفر خود را اواسط هفته شروع و در اواسط هفته نیز به پایان برسانید، بلیط ارزانتری خواهید گرفت. بر این اساس پلاک های خودروهایی که در سامانه ایران من ثبتنام نکرده و واکسیناسیون آنها تایید نشود از ۲۰ اسفند در صورت تردد بین جاده ای جریمه می شوند. از سوی دیگر ممکن است در مقصد شما بیماریهای خاصی شایع باشد که در این صورت واکسیناسیون پیش از سفر اکیدا توصیه میشود.

گشتن در این فضاها علاوه بر اینکه وقتگیر است ممکن است شما را وسوسه کند و در نهایت چیزهایی را بخرید که بعداً از آن پشیمان شوید. ضمن اینکه در سفر اقتصادی صندلیهای بیزنس را فراموش کنید و برای صندلی اکونومی (اقتصادی) بلیت بخرید. دومین قدم مهم برای سفر تهیهی بلیت با کمترین هزینهی ممکن است. شوید و هزینه خرید یک کارت یک هفتهای یا یکماهه، بسیار ارزانتر از خرید بلیت بهازای هردفعهای که از آنها استفاده میکنید، است. آیا خرید هم قسمت عمدهای از آن است یا برای دیدن جاذبههای طبیعی و تاریخی سفر میکنید؟ از این رو، همان گونه که در سفرهای سیاحتی و تفریحی، رعایت اعتدال، در پرهیز از افراط و گناه بود، در تجارت نیز باید اعتدال را، که همان عدالت در خرید و فروش است، مراعات کرد. ضمن اینکه در سالهای اخیر سرویسهایی مانند Airbnb امکان درآمدزایی برای صاحبخانههای بومی و اجاره ارزانتر از هتل برای گردشگران را فراهم کردهاند. در حین مسافرت به خدمات رایگان برخی موسسات تفریحی در بعضی از روزهای ماه یا سال دقت داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید