8 تا از بهترین مکان ها برای مسافرت خارجی در اردیبهشت

این منطقه (بهترین شهر شمال برای مسافرت در تابستان) بخش­های حیرتانگیز زیادی دارد، که به عنوان بهشت شمال شناخته شده است. با هر وسیلهای که سفر میکنید باید طوری برنامه بریزید که بتوانید هر 4 یا 5 ساعت توقف و استراحت داشته باشید، کمی راه بروید و… بهتر است که در سفر همراه ببرید، ولی این وسایل به راحتی در هر کشوری پیدا می شوند و نیازی نیست که جزو الزامات وسایل سفرتان قرار بگیرد و اگر که قرص و یا داروهای خاصی مصرف می کنید، حتما با نسخه دکتر در سفرهای خارجی همراه خود داشته باشید و فراموش نکنید و در ادامه قرص های ضد تهوع، داروی ضد اسهال نیز همراه ببرید و نیز چند صابون کوچک برای استحمام یا شستن دست ها همراه دستمال کاغذی کوچک هم تهیه کنید و در ضمن در هتل و محل اقامت شما شامپو وجود دارد اما این موارد را محض احتیاط در ساکتان داشته باشید.

محلول نمک زدایی Rehydration (ORS) بهترین راه برای جایگزینی مایعات از دست رفته است. اگر فردی در خواب ببیند که به مسافرت میرود اما خودش نمیداند که مقصد کجاست، خواب او به این معنی است که او از زنش جدا میشود. یکی از مناطق بسیار زیبای سوادکوه، دریاچه لفور می­باشد که تمام آن را جنگل فرا گرفته و دریاچه در دل جنگل قرار دارد. شهر مازندران مناطق بسیار جذابی دارد که ما به برخی از آن­ها اشاره کردیم، تمام این شهرهای نام برده شده از خنکترین قسمت­های مازندران و بهترین شهر شمال برای مسافرت در تابستان می­باشند. از شناختهترین پارک­های ساحلی ایران است و آب و هوای خوبی نیز دارد. این منطقه کوهستانی که دارای آب و هوای بسیار خنکی است؛ در فصل زمستان منطقه برف­گیر و در تابستان نیز خنک می­باشد. این مکان نیز از بهترین شهر شمال برای مسافرت در تابستان است و ممکن است برخی از افراد اسم آن را نشنیده باشند، اما این منطقه ییلاقی آب و هوای بسیار زیبا و لذتبخشی دارد و در میانه جاده رشت به تهران و بین منجیل و لوشان قرار گرفته که در بخش عمارلو رودبار است. ماسوله در شهر گیلان و در 60 کیلومتری رشت قرار گرفته که با فومن 36 کیلومتر و با ماکلوان 20 کیلومتر فاصله دارد.

سوادکوه در میانه رشته کوه البرز قرار گرفته و چشمانداز زیبا و رویایی دارد و یکی از بهترین شهر شمال برای مسافرت در تابستان محسوب می­شود؛ این شهر حتی در تابستان نیز خنک است. طبیعت زیبای داماش با سوسن­های زیبا و خیرهکننده در تابستان چشمانداز بسیار زیبایی را به وجود میآورند. پیشنهاد می­کنم که در فصل تابستان حتماً به این منطقه گردش کنید و از طبیعت و معماری و هوای دلپذیر آن لذت ببرید. سوادکوه یکی از شهرهای مازندران است که دارای جاذبه­های گردشگری فراوان و زیادی بوده و طبیعت زیبا و شگفتانگیزی دارد. کلاردشت مناطق جذاب زیادی دارد و دارای جنگل­های بسیار بزرگ و زیبا، جنگل­های عباسآباد و رودخانه سردآبرود است که از جنوب به قله تخت سلیمان و از سمت شمال نیز به منطقه زیبا و گردشگری عباسآباد ختم می­شود. علاوه بر تابستان و بهار، این منطقه خوش آب و هوا و مرتفع از پاییز بسیار دلپذیری هم برخوردار است که یک سفر به یادماندنی در خاطر شما باقی خواهد ماند. اگر می­خواهید در تابستان به شمال بروید، این منطقه خنک را به شما پیشنهاد می­کنم. این شهر بسیار دیرینه است و قدمتی نزدیک به 800 سال دارد و جزء آثار ملی کشورمان محسوب می­شود. دریاچه تالاب ارواح، مکانی بسیار رویایی و اسرارآمیز است که به عنوان تالاب ارواح هم می­شناسند.

این پارک در ابتدا قرار بود مکانی برای گونه­های گیاهی و جانوری نادر باشد و از آن محافظت شود، اما بعد از این که آن را ساختند امکانات تفریحی و گردشگری در این پارک قرار دادند و به عنوان یکی از مناطق توریستی شهر نوشهر شناخته شده است. در صورتی که اگر بخواهیم به صورت ذهنی هر چه به نظرمان میرسد، برداریم در انتها یا وسایل ضروری را فراموش کنیم یا تصور کنیم آنها را برداشتهایم! به هر رو، سفرهای جهادی، از آن دسته عباداتی هستند که موجب تقرب به خداوند، سعادت ابدی و سلامت روحی می شوند. یکی از مکان­های گردشگری آن، پل ورسک و آلاشت است و همانطور که گفتیم، زادگاه رضا پهلوی می­باشد. با ورود به پل ورسک دیگر گرمایی نخواهید دید. برخی­ها در رابطه با این تالاب می­گویند که در زمان­های گذشته در این تالاب افرادی غرق شده­اند و صدای آن­ها از این تالاب شنیده می­شود.

دیدگاهتان را بنویسید